View Single Post
Old 07-10-2004, 07:40   #11
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by oblivion
hm, přece jen si nešlo nevšimnout (díky žlutým papírkům ) poloviny místnosti, která hlasovala zcela shodně, zatímco druhá polovina hlasovala tak půl na půl + někteří se sem tam zdrželi.. tím ovšem vůbec nenarážím na manipulaci..
Manipulace je slovo používané a zneužívané. Samozřejmě, že bylo možné držet některé lidi pod krkem a přinutit je aby hlasovali tak či onak. Nicméně často se za manipulaci vydává to, že se lidé na něčem domluví a pak to společně prosazují. Pokud toto označí někdo za manipulaci, pak první "manipulací" bylo to, že výbor navrhl své kandidáty (také se na nich dohodl a prosazoval je). Volby byly zcela regulérní a zcela v souladu se všemi klubovými i obecnými pravidly.

Quote:
Originally Posted by oblivion
co jsem zaslechl okolo (tedy neověřené drby ), tak tě tam Pavle jeden co s tebou nesouhlasí napsal jen proto, aby sis sám podepsal "rozsudek smrti", definitivně se ztrapnil a přitom si nemohl stěžovat, žes u toho nebyl..
Vždy jsem se proti všem útokům na svou osobu hájil sám. Na rozdíl od některých jiných, kteří nechají své názory tlumočit svými věrnými a především se stále zaštiťují osobou pana Hartla. Takže já se konference nebojím.

Quote:
Originally Posted by oblivion
další tě tam napsal natruc jen proto, že bylo tvé navržení zpochybněno pod záminkou kárného řízení, ač řády nic takového neříkají.. tolik špionáž z druhého konce místnosti.. )
V tom návrhu byla vidět zaslepenost některých lidí. U pana Hartla bych to nebral jako nějakou zášť ale především jako to, že je v tomto smyslu ovlivňován a zneužíván. A navíc to potvrzuje to, co jsem odpověděl Monice. Její trapný a štvavý projev (navíc již poněkolikáté na schůzích opakovaný) jen lidi popudil.

Quote:
Originally Posted by oblivion
mimochodem, jako člověka poměrů neznalého, mě celkem překvapila ostrost reakce pana Hartla, který říkal totéž co Monika..
Viz to, co jsem napsal výše ...

Quote:
Originally Posted by oblivion
tedy že bys měl klub sám opustit.. odkazoval přitom na výtažky z netu, které má k dispozici..
Ano, to je právě to zneužívání. Je mu předkládána právě jen ta část informací, která se právě hodí a které si sám nemůže ověřit.

Quote:
Originally Posted by oblivion
ale občas by neškodilo víc rozumu a míň emocí na všech stranách..
Jak sis jistě všiml, z mé strany žádné emoce nepracovaly. Pouze jsem se bránil proti nesmyslným návrhům. Jinak jsem právě kvůli tomu abych nějaké emoce zbytečně nevyvolával seděl a mlčel.

Quote:
Originally Posted by oblivion
můžeš takhle Pavle mnohem víc a dřiv přispět k zákazu či udržení zákazu plemene v některých zemích, než kříženci samotní, nehledě na to, že jejich budoucnost je přese všechno nejistá.. navíc tím vlastně křížence podporuješ, dodáváš jim důležitost a děláš jim reklamu..
Tak zaprvé - informaci o křížencích zveřejnil jako první výbor KCHČSV tím, že dal na web text mé stížnosti (kterou jsem nepožadoval projednávat veřejně).
Zadruhé - kříženci byli předvedeni na svodech mladých a bonitacích, kde se účastnili i zahraniční majitelé a členové Klubů ČsV (Slovensko, Německo, Švýcarsko, Itálie, Polsko).
Zatřetí - kříženci byli zcela normálně předváděni na výstavách a výsledky byly zveřejněny.

Nemyslím si, že tím, že se snažím (a nejen já) proti křížencům bojovat, nějak podporuji jejich existenci. Myslím, že právě hlasování na schůzi ukázalo, že diskuze o křížencích už nese své ovoce a že členové Klubu se k tomu jasně vyjádřili.
A o zákazu plemene je, myslím, zbytečné hovořit. Naopak, pokud se podaří, a já tomu věřím, celý ten "experiment" ukončit, bude to jen argument pro to, že chov je pod skutečnou kontrolou.

Quote:
Originally Posted by oblivion
že ty v nich máš taky prsty? )
To víš, já jim při páření svítil ...

Quote:
Originally Posted by oblivion
tak to je tedy zklamání, Pavle, na to jak burcuješ k zasílání protestů a k pokládání otázek, nejen že jsi k tomu nevybudil nikoho jiného, ale ani sám jsi nevznesl dotaz? to je přeci moc škoda! tím všechny dosavadní diskuze na toto téma ztrácejí smysl, když jsi "zradil" pozici, kterou jsi dosud obhajoval.. no nic
Je vidět, že jsi nebyl na předchozích schůzích. Zjistil bys, že diskuze se zastánci Mutar skutečně nemá smysl. Protože ať se jich zeptáš na cokoliv, odpoví Ti, že se nemusíš obávat, že se jedná pouze o pokus a že tedy nebudou žádné informace zveřejňovat. Myslíš, že taková diskuze má smysl ? Navíc nechápu, jak a proč bych k tomu měl "někoho vybudit" ? Vidím, že podléháš částečně také tomu myšlení Moniky, která je přesvědčena, že na schůzi bylo kolem 50 naprosto nemyslících lidí, které já vodím jako své loutky a kteří dělají jen přesně to, co jim řeknu ... (možná to jen potvrzuje pořekadlo "podle sebe soudím tebe"). Každý prostě mluví za sebe a tak zjevně jsou již všichni poučeni o tom, že o Mutarách nemá smysl s jejich zastánci diskutovat. Zjevně proto se nikdo neozval.

Quote:
Originally Posted by oblivion
na křížence jsem se po schůzi zeptal pana Hartla sám, ovšem jen na podružné otázky, nic "mediálně" zaujímavého..
No vidíš. A Tebe nezajímá, jaký mají bonitační kód nebo výsledky DKK. To jsou přece zásadní otázky. Ptát se na to, jestli se tomu atomu kříženci daří dobře nebo zda žere maso nebo granule je přece zcela nezajímavé. A jen na okraj, proč ses ptal pana Hrtla až po schůzi ? Proč jsi i "podružné otázky" nepoložil veřejně ?
Pavel jest offline   Reply With Quote