View Single Post
Old 04-11-2010, 13:51   #145
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Sousedi jsou všude, takže pokud bys nedej bože dala fenečku pryč, tak to akorát bude muset řešit někdo jiný a pokud byse šly obě, tak byste se musely stěhovat dokud byste nenarazily na tolerantní sousedy. Schválně si zkus někdy nahrát zvuky co jsou doma když jste oba pryč.

Přítelova rodina: ... tyjo, v první chvíli jsem četl "pojídají" místo "pojímají" :-D ... takže mi ten zbytek už nepřišel tak hroznej. To co píšeš o jejich rodině osobně odsuzuju, ale na druhou stranu by tim pádem mohl přítel mít dostatečnou náturu a znalosti aby se podílel na výchově a třeba vychováš i jeho, aby přistupoval ke psům jinak než zbytek jeho rodiny. Vychovávat psa "aby partner nebyl naštvaný" je špatně pro Tebe, špatně pro psa a na 75% přítel stejně nikdy spokojený nebude. Zkus ho naučit aby vás měl rád takový jaký jste a byl členem smečky - čévečko si hodně veme, hlavně nazačátku, ale tisíckrát to člověku vrátí - tim víc, čim užší je vztah. Už jsem to tady psal jinde, ale kdysi se mne moje bývalá zeptala koho bych zvolil jestli jí nebo psa, kdyby mi dala ultimatum. Tehdy jsem ji znal dva roky, psovi bylo osm ...... a odpověď se jí vůbec nelíbila.

Taky by si tady mohl přítel a jeho rodina přečíst příspěvky lidí, co mají problémy mnohem větší než vy ))

Obojky jsou nanic, jak už se tady psalo ... dovedeš si představit, že pojedou v noci okolo hasiči a obojek začne "vyvádět"? Prostě jsou jen na štěkání. Zkus ji v kuchyni nechat v pelechu svoje domácí oblečení. Možná Ti ho roztrhá, ale bude mít pach. Já přes den nechávám Dakoušovi svoje domácí triko a chlupy nechlupy, prach neprach, uválený neuválený ... večer ho beru znova na sebe abych obnovil svůj pach .. jen ho vyklepu. Samozřejmě ho nenosim tejden .

Osobně bych jí večer odvedl do kuchyně a buď ji ráno pustil a nebo ji prostě nechal po bytě otevřeno. Přežil bych nějakou tu škodu a počáteční noční buzení a ono se to časem upraví a všem vám bude líp. A pokud máš pocit, že si přítel myslí, že to s váma neni k vydržení, podívej se na to z vašeho úhlu (Ty a pes) - vem její hlavu do dlaní, podívej se na ní a řekni jí ... "s nim to fakt neni k vydržení" :-) ... myslim že se Ti uleví :-))
jerabekj jest offline   Reply With Quote