View Single Post
Old 10-09-2011, 21:34   #4
Pouliche
Bolt Grey Střípek snů
 
Pouliche's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Location: Děčín
Posts: 93
Send a message via Skype™ to Pouliche
Default

Quote:
Originally Posted by Anathema View Post
Figurant se jmenuje Mirek Valentin, slyšela jsem na něj zatím jen chválu. S přivoláním to bylo myšleno tak, že se třeba na procházce rozhodne, že tamten člověk by mohl být skvělý jako figurant a vyběhne mi na někoho třeba v zimní bundě a zakousne se mu naplno do rukávu - nebo dojde k situaci, kterou vyhodnotí jako nutnou obranu, aniž by byla překročena hranice - a já ho neodvolám. Stává se to?

Pokud bude brát obranu opravdu jako hru, tak nevyhodnotí nic jako "nutnou obranu". Nám se docela hodilo v začátku, že na letním výcvikovém táboře jsme měli jako figuranta stejného člověka, co s námi dělal poslušnost - věděl, že tenhle člověk = štěkání, ale když měla být "jen" poslušnost a on začal pochopitelně obranařit, protože ještě nedělal rozdíl, tak jsem mu jen řekla párkrát důrazně "NE" a pochopil, že teď se tohle nehraje a má dělat něco jiného.
Do rukávu hned kousat nezačne a ze zkušenosti s Boltem, kdy si nejspíš spletl "reálný život" s obranou, to vypadalo takhle:
Jednou to bylo ze začátku, kdy ještě nechápal plně obrany a nějaký cizí pán na ulici, kolem kterého jsme šli, ho na sebe začal poutat a provokovat (nepochopila jsem proč???) a to na něho začal jen štěkat stejně jako na obranách, ale stačilo okřiknout a druhý případ byl letos v létě, kdy se soused postavil hned za plot v montérkách, když mluvil s mámou. Vypadal opravdu jako figurant a pes začal jakoby "obranařit", ale jen poskakoval okolo. Spíš se ho lekl.
Jen pro upřesnění, všechny sousedy má rád a nadšeně se s nimi snaží vítat, když je vidí. Když stejný soused opravoval zeď rozdělující naše zahrady, tak na ni taky přitom skákal, aby se podíval co nejvíc z blízka a přivítal.

Nikdy se mi nestalo, že by se na procházce na někoho vrhl, když byl na volno, ale já ho vždy hlídala a snažila se včas přivolat (než si všiml on, že se někdo blíží). Průběžně jsem ho přivolávala i "na prázdno", dala odměnu a hned volno, takže mu nepřipadalo zvláštní, když ho volám.

Last edited by Pouliche; 10-09-2011 at 21:37.
Pouliche jest offline   Reply With Quote