View Single Post
Old 20-11-2015, 11:02   #9
rozusable
Junior Member
 
rozusable's Avatar
 
Join Date: Apr 2015
Location: Kraków
Posts: 25
Default

Quote:
Originally Posted by Shyboy View Post
To jak to jest, nie znasz się CZY one są świetne?
Nie piję tu absolutnie do szczeniąt, ani do hodowli. Po prostu o takim przypadku (mniej więcej takim) pisałam wcześniej. Wytłumacz proszę (załóżmy, że w ogóle nie znam się na rasie) na przykładzie JAKIEGOKOLWIEK szczeniaka, dlaczego uważasz że jest on świetny eksterierowo?
Nie znam się, ale zakończyłam zdanie słowami 'to mój typ wilczaka', co oznacza, że MI podoba się ojciec i MI podobają mi się szczenięta, a wszystkie, które pojawiły się na wystawach zostały ocenione 'wybitnie obiecująco' + mój pies doskonale (tak, wiem, ocena na wystawie o niczym nie świadczy). Ponieważ Bachus nie ma jeszcze dorosłych szczeniąt, to pozwoliłam sobie na stwierdzenie, że 'jak dotąd polecam'. Myślę, że z mojego postu dało się zrozumieć, że dla mnie i znajomych pies jest ładny, i to chciałam osiągnąć.

Myślę, że kiedy ktoś zadaje na forum pytanie 'co sądzicie o..' to pod spodem jest miejsce na nasze prywatne opinie. Ja swoją przedstawiłam pisząc, że pies mi się podoba i ma fajny charakter, bo wydaje mi się, że o to pytała Pastela (przy założeniu, że rzeczywiście planuje zobaczyć matkę=hodowlę)
W ogóle odezwałam się pod tym postem - mimo, że się nie znam - tylko dlatego, że nikt nie chce takim ludziom jak Pastela odpowiadać. Każdy tylko 'nikt z NAS ci nie powie', 'pójście na łatwiznę', 'nie spodziewaj się, że ktoś Ci powie', nie wspominając już o fali hejtu którą większość chętnych na wilczaki jest zwykle zalewana. Oczywiście, że każdy powinien osobiście poznać 1000 wilczaków zanim kupi sobie własnego, powinien pojeździć po hodowlach, poznać wszystkie matki i ojców i porównać je do siebie. Przy okazji znać wzorzec, nawet jeśli chce mieć psa 'na kolanka', wiedzieć które psy ocenione na wystawie doskonale są beznadziejne. Ale ta wasza gadka do początkujących jest tak niemiła, że dużą część ludzi zniechęca do jakichkolwiek prób nawiązywania kontaktu. Ja, przymierzając się przez dłuuugi czas do kupienia wilczaka dużo razy chciałam napisać na forum czy na facebooku o radę czy zapytać do kogo w okolicy mogę dołączyć na spacer, ale jak widziałam komentarze pod postami innych, to mi się odechciewało. I znam wiele osób które byłī w podobnej sytuacji. Miałam mega szczęście, że przypadkiem trafiłam na fajnego, ładnego (tak, dla mnie) szczeniaka ze świetnym (tak, do tej pory) charakterem, ale niestety nie zawdzięczam tego nikomu z mądrych, wieloletnich przewodników wilczaków.
Fajnie byłoby, gdyby zamiast ww. było więcej komentarzy w stylu: 'Planujesz kupić wilczaka? To super, widzę, że jesteś z mojej okolicy, może spotkamy się na spacerze i pogadamy?' etc
rozusable jest offline   Reply With Quote