Thread: Korisť v miske
View Single Post
Old 08-12-2007, 18:05   #5
Mirkawolf
Member
 
Mirkawolf's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Brussels
Posts: 556
Send a message via ICQ to Mirkawolf Send a message via Skype™ to Mirkawolf
Default

Quote:
Originally Posted by tulák View Post
Ale naučiť ho to nejako musím. Predpokladám, že v identickej situácii to bude najnázornejšie. Samozrejme, že vyrušovanie pri kŕmení nie je optimálne. Doteraz som to ani nepraktizoval. Ale v svorkách sa dá dominacia odpozorovať aj v prejavoch správania, keď jednoducho podriadené jedince ustúpia pri požieraní ulovenej potravy vodcovi svorky.
Inak ďakujem za odpoveď.
Kazdy pes je jiny. Na jednoho muzes udelat bububu, on tu zdechlinu pusti a ty si muzes pripadat jako velky dominantni sef No a na druheho psa muzes delat bububu jak chces, muzes se s nim prat, rvat mu to z tlamy a nenaucis ho nic, leda to, ze priste az neco najde, pred tebou bude utikat o to rychleji
My mame doma tu druhou verzi, takze se osvedcil vycvik nesilovy, zato chytrejsi - vymenny obchod. Pes ma chciplotinu, ja mam neco lepsiho (salam, sunku..) no a vymenime to. Musis ovsem stihnout, kdyz mu davas ten salam, tu vec od psa vcas vzit. Lze to trenovat predem na mene zajimavych (pro psa) vecech, ktere nekde sebere nebo ktere na nej predem nastrazis.
Sikovne taky je, mit psa na dlouhe snure, pak ti nemuze s tou veci utect..
Ja jsem jednou nahanela (a to ja vim, ze se nema) nasi Alinu po plazi v Holandsku, dobre patnact minut. Ona nasla na plazi mrtveho rozkladajiciho se ptaka, capla ho a hura pryc.. Privolani nefungovalo, vymenny obchod taky ne.. a kdyz jsem se zastavila ja, zastavila se i ona a zacala tu chciplotinu zrat .. Tak jsem se za ni rozbehla, ona se taky rozbehla, cestou z toho ptaka odpadavaly kousky, tuhle kridlo, tamhle noha.. No kdo nas videl, ten se dobre bavil. A ja si akorat nadavala, ze jsem ten den zapomnela snuru doma...
__________________
:: :: :: Cira & Ali & Tulip :: :: ::
http://vlcisen.mirkawolf.com
Mirkawolf jest offline   Reply With Quote