View Single Post
Old 17-10-2011, 10:06   #111
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default

Quote:
Originally Posted by GRABA View Post
Etap I – my z psem podchodzimy do czekających na nas ludzi, ludzie rozmawiają z nami, głaskają psa, a nagle, podchodzą kolejni do nas
· Przecież tak mamy na spacerach w codziennym życiu
Zgadzam sie, ze tak jest na spacerach - ale nie jest to CECHA wilczakow. Wrecz przeciwnie - wilczaki maja we wzorcu slowo: nieufny. Wiec ocenianie, czy pies sie daje poglaskac jest wymaganiem tego czego "czysty" wilczak tolerowac nie powinien...

Nie jestem za jakimis agresorami - ale to, ze pies jest "socjalny" powinno byc wynikiem naszej pracy z psem (i sprawdzane powinno byc na testach wlasnie typu BH, czy ZOP) a nie bonitacji, gdzie ma sie testowac cechy charakterystyczne danej RASY.
Cecha naszej rasy jest calkiem cos innego - nie wiem jak inni, ale ja decydowalam sie na wilczaka, wlasnie ze wzgledu na to, ze mial to byc "moj" pies (czyt "nieprzekupny"), a nie pies calego osiedla, miasta i kazdego, ktory do psa sie usmiechnie (od takich zachowan sa labki )

Wiem, ze do czeskiej bonitacji wprowadzono te elementy, aby odsiewac psy "szkolone" do bonitacji: ktore same z siebie byly po prostu strachliwe, a przygotowane jedynie do reakcji na pozoranta. Ale taki test daje (moze dawac) mozliwosc nieprawidlowej oceny "ilosci wilczaka w wilczaku"...
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote