View Single Post
Old 01-04-2010, 01:09   #168
Hanula
Junior Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Mě to připadá dost podstatné..Vy byste si nechal líbit, kdyby za Vámi někdo přišel s tím, že Váš pes pokousal jiného, aniž byste o tom vlastně věděl a dotyčný měl jediný důkaz a chtěl po Vás zaplatit veškeré náklady se zraněním spojené a ještě z toho dělal obrovskou aféru?

Za 1. nevšimla jsem si, že by zrovna ČSV měla neadekvátní reakce. Spíš naopak v porovnání s jinými plemeny. Alespoň moje fena dává dostatek signálů když se jí něco nelíbí před tím, než se rozhodně k silnějšímu signálu.
Ano, vodicí psi dozajista nemají stejný život jako běžní psi...ale to neznamená, že jim bude prominuto jakékoli chování..nebo ano?
U incidentu jste nebyl, tak moc nechápu, jak můžete radit, jak se měl Adrian zachovat..po bitvě každý generál.



Ano, pokud predátor loví kořist, tak zezadu. Protože loví kořist. Ale v případě neshod mezi 2 psy jsem si nikdy nevšimla, že by čévéčko utočilo ze zálohy. Moje fena vždy stála k "protivníkovi" čelem. Ano, pokud se doma rozdovádí tak mě třeba štípne zezadu, ale taky zboku, stejně jako zepředu. A teď si nevybavuji ani jiného predátora, který by ke svému protivníkovi (nikoli kořisti) nestál čelem.



Proč jste si tedy pořizoval ČSVV? Upřímně řečeno - je mi jedno, jak na mne lidé koukají. Když se na Vás někdo bude chtít dívat jako na exota, tak se na Vás tak dívat bude, i kdyby ste se postavil na hlavu. Lidé především musejí sami chtít poznat a pochopit toto plemeno. Já kvůli svému okolí nebudu cpát svého psa do role hodného retrievra apod. ČSV prostě jsou jiní.
1. Milá zlatá, tak teď jako už mnohokrát před tím, jste se slušně podřekla Vy ste teda o tom ani nevěděli, že se něco stalo? Hlavně že ste viděli, že ten slepeckej pes byl na volno Jděte už s těma ulhanostma někam. 2. No hlavně, že u incidnetu byla Marianka.W, která tak zarputile tvrdí, jak byl ten slepeckej pes na volno. Co by se taky dalo čekat od někoho, kdo si myslí, že má doma psa s úplně jinou nervovou soustavou, než maj všichni psi, žejo! Asi teda vlk kříženej ne s NO,ale s člověkem. A vaše tvrzení má pro člověka, kterej umí číst a dávat si vaše protikladný trvzení do souvislostí hodnotu ani ne nuly, ale mínusovou. 3. Zase ste potvrdila, jak ste nezodpovědná majitelka psa - vám je jedno, jak na vás lidi koukaj? S přístupem toho, že toužíte mít něco jinýho, než psa a furt se vžíváte do toho, jaký máte přírodní plemeno a že máte doma vlka, jděte do háje, to je přesně to, proč lidi nenáviděj pejskaře. Stačí, když vás jednou potkaj a musej mít dost. Jedinej to tady rozumně napsal Jenik a hned po něm jdete. Prostě to plemeno je krásný, ale problémový. To co normálnímu člověku připadá jako problém, je pro vás přednost, tak to by bylo, aby ten chov nešel úplně pryč.

Last edited by Hanula; 01-04-2010 at 01:12.
Hanula jest offline   Reply With Quote