View Single Post
Old 14-11-2011, 15:56   #15
orkwolf
Junior Member
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 26
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Nebudu komentovat celé Tvé vyjádření, popsal jsem Ti ho ve vzkazu na FB. Takže jen několik slov :



A to je možná problém, který v Anglii nechápete. U nás každý, kdo množí křížence, nemůže chovat čistokrevné psy, alespoň ne legálně. Je to proti chovatelskému řádu. Proto každý takový chovatel, který se zajímá o koupi čistokrevného ČsV je pro nás krajně podezřelý.



To tedy je argument !!! Takže nakonec za chov kříženců v Anglii mohou naši chovatelé ?!?!? Dnes jsou hranice UK pro import psů z EU otevřeny, takže není problém, aby si seriózní zájemci (nikoliv velkomnožitelé kříženců) pořídili štěně ČsV ze zemí původu nebo jiných zemí EU. Zatím ale to vypadá tak, že je hodně poptávek, ale že by někdo z UK přijel třeba se podívat na bonitaci, výstavu nebo výcvikový tábor, to je zcela výjimečné (v ČR jsem o tom ještě neslyšel).
Myslím, že máme trochu jinou chovatelskou filosofii a etiku, než je v UK (to není myšleno zle), takže pokud si budou chtít zájemci kupovat psy u nás, budou se muset trochu přizpůsobit, jinak situace bude taková, jaká je.
Děkuju.
Chci jen to, co je nejlepší čistá csv a nové psy být hrdý, a zlepšení plemene tady v Anglii a sdílet radost z vlastnictví, nechci, aby se peníze z nich, všechno se vrátí do své péče, a ty nejlepší podmínky. Anglie potřebuje nový velmi zdravé a ne přes chováni nebo blízce příbuzných linií. Nemám chovat vlka hybridy.
Přeji si, abych mohl začít znovu od nuly, a dostat to, co jsem chtěl!
I geuinely zajímá, co je dobré. Vedu kráva farmu, takže dont jen psy pro peníze. Nikdy jsem uveden v omyl nebo lhala o nic zvlášť mých psů. Protože jsem byl k tobě upřímný, nyní máte Žádné nové csv psy pro mě, protože tyto připomínky.
Regards Paul
orkwolf jest offline   Reply With Quote