Thread: Obedience
View Single Post
Old 11-03-2011, 11:33   #12
BrunhoferovaV
Junior Member
 
BrunhoferovaV's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Praha 10
Posts: 52
Send a message via ICQ to BrunhoferovaV
Default

Quote:
Originally Posted by jerabekj View Post
V Tartu se na neustálý upřený pohled na pána tolik nehledí a podle mne je to tak vpořádku. Pes má mnohem lepší smysly než člověk a pokud s nim budu v terénu, mám ho od toho, aby mne včas varoval před nebezpečím, o kterym já ještě dlouho nebudu vědět. K čemu je pes, kterej na Tobě visí tak, že první kdo si nebezpečí všimne budeš Ty? Podle mne pokud člověk cvičí poslušnost pro běžný venčení nebo pro oboustrannou zábavu, pak je to vpořádku tak jak je to na tom videu. Pokud má ta poslušnost mít praktický využití, musí pes poslouchat a být při tom schopný zpracovávat a vyhodnocovat víc než jen pána. Ale nebudu dál polemizovat, máš odcvičeno mnohem víc a úspěšněji než já a začínám si připadat hloupě, že se s Tebou dohaduju.
Honzo, prosím, připusť, že obedience a poslušnost jako součást nějaké všestranné zkoušky NENÍ o upotřebení v terénu... Je to o tom, že pes umí sedni a předvádí ho když to není "potřeba", lehni i do mokra, aport tak zvláštního předmětu jakým činka je.
Jaké nebezpečí čekáš při cvičení cviků z poslušnosti?
Když si trénuju na louce s holkama, tak koukají samozřejmě na mě (resp. to po nich chci). Pokud přiběhne pes (jiné potencionální "nebezpečí" mě fakt nenapadá), dám holkám volno, aby nebyly "svázané" povelem.
Máš pravdu, asi jsme každý jinde, já chci, aby mi dávaly holky přednost a "vyhodnocovaly" mě víc než cokoli jiného
BrunhoferovaV jest offline   Reply With Quote