View Single Post
Old 17-03-2015, 00:14   #2
Wonderfull Wolf ES
Senior Member
 
Wonderfull Wolf ES's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Location: Warszawa
Posts: 1,337
Default

Quote:
Originally Posted by makota View Post
"dlaczego według Ciebie wilczak JEST trudną rasą"
Ja bym przewrotnie zapytał, czy ktoś twierdzi, że wilczak NIE JEST trudną rasą ?
Może to moja ostrożność do tematu, czy uległość wobec pokory, ale mój Sukullus ma 5,5 roku i ani przez moment nie miałem poczucia łatwości rasy. Wręcz czekam na tą łatwość z utęsknieniem
To bardzo wrażliwa rasa i myślę, że bardzo adekwatne jest w przypadku wilczaków powiedzenie "czym skorupa za młodu". Jak na dłoni widzę, że to co przeoczyłem w pierwszych miesiącach, ba tygodniach życia wspólnego z suczyskiem wraca z różną mocą, w różnych momentach życia. Wydaje mi się, że to też kwestie indywidualne. Raz, gdy była młoda a ja czułem się bezsilny wrzasnąłem na nią i na kilka miesięcy popsułem wszystko co wcześniej wypracowałem. Podziękować za to mogłem tylko sobie i wydaje mi się, że nie wszystkie lęki udało mi się cofnąć. To coś można by nazwać sukcesem jest umiejętnością trzymania kontroli i mojej i suczy. W strachu potrafi się już skupić na mnie i wykonać komendę stabilizującą, ale strach jest. Minimalizuje go chyba zaufanie do mnie.
Co nas jeszcze czeka... boję się myśleć
Wonderfull Wolf ES jest offline   Reply With Quote