View Single Post
Old 28-03-2011, 18:39   #31
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default

Quote:
Originally Posted by kribo View Post
Ahoj Kometo, prosímtě hlavně ty klíče NE! Už jste snad viděli, že nějaký vlk či pes hází po druhém klíče??? jen aby mu něco sdělil. Jde to i jinak a BEZE SLOV, pokud to s čsv myslíš vážně, kontaktuj p.Dostála z Psiskolafalco(Liberec),učí jak opravdu komunikovat ne si na to hrát, vyhledej si na netu ať nedělám reklamu. Ale sdělit to, je nutnost.
Ne, neviděla. Ale taky jsem ještě neviděla, že by jeden vlk druhého vedl na vodítku, zavíral ho do kotce, dával mu jídlo, učil povely... Já nejsem pes, ale člověk... a ten pes přece není tak hloupý, aby to nerozlišoval... naopak, moc dobře chápe, co má dělat i když mu to vysvětlím po člověčím, ale to, že to dělat nechce, je věc jiná... Těžko k němu na vycházce s vrčením doběhnu a pokoušu ho za to, že nechtěl přijít, jak by to udělal jiný pes. Já nemám nic proti tomu, když někdo chce vychovávat psa po psím, ale myslím, že většina lidí psy vychovává po člověčím, nebo takovou nějakou kombinaci, a funguje to... U toho našeho rozhodně není problém v tom, že by nerozuměl, co se po něm chce...

Jinak jsme začli zkoušet tu stopovačku, zatím teda úspěch v tom, že ho lze odchytit, když vyvádí vylomeniny... když nechce přijít na přivolání, tak si ho na tom přitáhnu, ale zatím se radši nechá vláčet, než by se sebral a přišel... postupně snad se to zlepší. Jinak jsem teda zjistila, že v cizím prostředí poslouchá Když jedeme někam na výlet, kde to nezná, není celkem problém, drží se nás, nikam neodbíhá, za ničím neběhá i od zajímavých věcí ho celkem odvolám... jak jdeme tam, kde to zná, protože tam chodíme na procházku často, zřejmě dojde k názoru, že když ví, kde je, tak mě nepotřebuje a vůbec se o mě nestará Jinak teda pamlsky moc nechce ani v tom cizím prostředí i když je to trochu lepší. Zatím jsme došli k tomu, že přiběhne na zavolání a kousne mě do předloktí, pustí a zase jde... zjevně si to vybral jako největší odměnu Uznávám, že to není nic moc, ale zatím jsme ráda, že prostě nějak přijde, lepší modřiny na ruce než nějaký "psí průšvih"... Úplně ukázkové přivolání má, když jdeme na procházku s jinými psy, jak přiběhnou oni, přiběhne taky, předsedne (a to ho to nikdo neučil, asi to okoukal) a čeká, co dostane! To úplně nevěřím, že je to fakt ta moje příšera, to vzorné zvíře
Kometa jest offline   Reply With Quote