View Single Post
Old 27-08-2009, 10:32   #10
jerabekj
Junior Member
 
jerabekj's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prague, Czech Republic
Posts: 229
Send a message via ICQ to jerabekj Send a message via MSN to jerabekj Send a message via Skype™ to jerabekj
Default

Quote:
Originally Posted by yzengrin View Post
Zeptám se, jak jste si psa nahrával? Myslím tím hlavně aby nahrávání probíhalo celý den..Na kolik tak vyjde webkamera, která by na to stačila (asi bych se taky dozvěděla zajímavé věci:-) )..jen nevím, jestli mi na to bude stačit mé PC..
No nemusíš mi vykat, viděli jsme se v Prokopáku .
Na nahrávání Ti stačí mikrofon, případně webkamera s mikrofonem a dostatečné místo na disku pro ukládání záznamu, ale já jsem to dělal jinak.
Rozchodil jsem doma "vzdálenou plochu" a připojuju se k ní přez net z práce. Je to pak jako bych seděl doma u svyho monitoru a sice to neni rychly, ale pro kontrolu to staci. Nejdriv jsem nahraval jen zvuk, nechal jsem bezet ten program a jen jsem se obcas podival na amplitudu zaznamu, jestli se nahrava ticho nebo hluk. Pokud tam neco bylo, vzdalene jsem zaznam ukoncil, stahl do prace a prehral abych zjistil co a jak. Co se tyce webkamery, nejakou mi pujcil kolega a tak ji mam na knihovne nad stolem natocenou na misto, kde Dakous vetsinou dela bordel. Kdyz neco chce rozkousat, tak si to vetsinou odnese do loznice . Obcas se pripojim a podivam se jestli je v loznici bordel a sem tam se mi podarilo i sledovat online jeho besneni. Na druhou stranu je to frustrujici, videt a nemoct to ovlivnit. Jednou jsem nejak nemel cas ho sledovat a kdyz jsem prisel domu, tak byl v loznici bordel a mimo jine byla rozlousknuta i ona webkamera a to je zhruba ve 180cm vysce a neleze se k ni snadno. Pro mne tohle sledovani ale ma hlavni efekt v tom, ze vim jak moc se s nim muzu po prichodu mazlit. Kdyz je vse OK, mazlim se, kdyz ne, tak ho vezmu na misto cinu a zlobim se.
S pripojenim na domaci pocitac mam jednu historku, pri ktere jsem se dost vydesil. Dopoledne jsem se z prace chtel pripojit a neslo to, tak jsem zkusil aspon pripojeni na muj router a to taky neslo ... a ja si uvedomil, ze jsem zapomnel uklidit jednu snadno dostupnou prodluzovacku, která je na stejné vetvi jako pocitac a router. Samozrejme mne napadlo ze ji prekousal, vyhodil tim pocitac a router a ze tam lezi ... no proste lezi. Domu jsem to hnal kilo sede (Budejovicka - Haje) a fakt jsem si oddechl, kdyz zapipal alarm a Dakous se objevil v okne. Doma nic nebylo, jen vyhozeny jistic, ktery asi spadl sam vzhledem ke stari.
Jinak Dakoušovi se jednou odpoledne podařilo shodit sluchátko domácího telefonu a jak se hrabal po dveřích, mačkal to tlačítko a jeho vyřvávání šlo z reproduktoru vchodových dveří na celé sídliště . Po tydnu ho shodil a rozkousal a ja ho spravil, po dalsim tydnu ho znova rozkousal a spravit uz neslo a tak jsem ho vyhodil a jsme bez sluchatka
jerabekj jest offline   Reply With Quote