Thread: Akaša ArQeVa
View Single Post
Old 13-04-2010, 09:07   #59
RadeKKK
http://www.arqeva.cz/
 
RadeKKK's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Zakšín - Doksy
Posts: 389
Default Vyjádření k zdravotnímu stavu Akaši Arqeva

Quote:
Originally Posted by yzengrin
..zkuste s na Jenika zeptat chovatelky, od které má svou fenku a možná zjistíte, proč se do něj spousta lidí tak pustila.
Quote:
Originally Posted by Kalimero25 View Post
To by mě také zajímalo, můžete mi k tomu něco říci?
Ano můžu.
Jan Markup se o ČSV zajímal delší dobu a na první pohled budil dojem člověka, co bezpečně zná potřeby psů. Bohužel není to tak úplně pravda.
Přes varování ať mu štěně radši neprodávám, jsem si vybrala variantu " bude se mít u něj dobře " jsem mu prodala fenu Akašu ArQeVa. Jeho i dobře myšlené experimenty , zátěž a dietetické chyby - nedostatek vápníku, přebytek fosforu, následné odvápění - vedly k propadu karp a špatnému postoji končetiny a k chirurgickým zákrokům - operace ucha, proříznutí zubu .... Ano, Akaša má delší ucho, a slzející oči. To jsou však kosmetické nedostatky a ne životně důležité vady. Vrh "A" ArQeVa byl vyrovnaný, štěńata při předání zdravá a všech zbylých 6 sourozenců nemá žádné zdravotní potíže, způsobené "genetickým základem nepovedeného plemene", a majitelé jsou s nimi spokojeni. Musím říct, že Lucie Markupová narozdíl od svého manžela o Akaše mluví jako o zlatíčku a nikdy jsem od ní neslyšela ty hrůzy, co telefonuje a meiluje Vám všem Honza. Nikdy neměla alergii na potraviny a ani se jí žádné alergické testy nedělaly. Pouze přešla z masa na granule, které jí vyhovují svým složením.
Veškerá snaha ač dobře míněná vždycky neprospívá. Když vezmu jakéhokoliv psa a budu na něm hledat chyby a nemoce, určitě nějakou najdu. Znala jsem psa - nebylo to ČSV - který zemřel v 14 letech a zjistilo se , že celou dobu žil s velkou srdeční vadou, aniž o tom někdo věděl.
Když přepadne Qeronka " lenóra" :-) neběžím k veterináři, zkoumat zda nemá syndrom únavy.
Ač podle mínění Honzy o ČSV nic nevím - kdo tady ví všechno? - nějakou dobu s nimi žiji, udělali jsme spolu celkem 10zkoušek a máme i slušné výstavní výsledky.
__________________
Jiřina

http://www.arqeva.cz
RadeKKK jest offline   Reply With Quote