View Single Post
Old 29-03-2008, 14:00   #36
borislav
Junior Member
 
borislav's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Nitra
Posts: 84
Default

Ach jaj............
genetika je vec záludná.......
každá zmluva má dve strany aj záruky by mali byť na obidvoch stranách..........
V mojom veku, pri mojich skúsenostiach každá prílišná istota budí nedôveru.
Najmä pri predpokladoch a ambíciách formulovaných pri 6-8 týždňových šteňatách aj keď po vynikajúcich rodičoch.
Uznávam, že ma naozaj nie je nič do Pavlových zmlúv a ospravedlňujem sa. Viem však akých som mal ja rodičov a čo vyrástlo zo mňa, po akých rodičoch som bral šteňatá ja a čo som z nich vychoval. Mám prvého csv, preto som na tomto fóre opatrný.
Darley, nemaj obavy, zmluva je len základ, prejav vôle a zámerov. Naozaj sa v priebehu života hrany obrusujú, názory zbližujú a pokiaľ budeš so svojim csv spokojná ty a aj csv, aj chovateľ je len človek.
Možno nevychováš šampióna, ale snaž sa ho aspoň uchovniť, aby chovateľ mohol porovnať v akom stave je vrh, a jeho nádeje vložené do chovu.
Výchovu psa môžeš spackať ( ja radšej volím opatrnú, miernejšiu cestu, ako psa nasilu lámať a hnať do rekordov ), genetiku v ňom nezmeníš. Učiť sa budeš až do konca, to mi ver. Keď si myslíš, že máš toho svojho csv už zvládnutého, zaručene ti po pár chvíľach pripraví nejaké prekvapenie. Naozaj žiadna istota.
Koniec koncov, aj rozhodcovia a posudzovatelia sú tiež len ľudia, hodnotenia, kódy subjektívne. Tak ako aj predložený návrh zmluvy.
Ambície zo začiatku potom možno naplní ďalšia generácia.
Moje roky, moje skúsenosti, moje naplnené (nenaplnené ) zmluvy a dohody.
Sme živí, pracujeme so živým materiálom. Život je zmena a jediná istota je v neistote.
Hor sa do výchovy, výcviku a chovu.
Michal.
__________________
borislav jest offline   Reply With Quote