Thread: Unkas
View Single Post
Old 04-03-2009, 21:42   #15
lupi
Junior Member
 
Join Date: Apr 2005
Location: Blatnice pod Svatým Antonínkem
Posts: 14
Default unkas

Vážení přátelé, oznamuji Vám, že mě a Kasýka nikterak netěší Váš zájem o nás. Zejména mě děsí reakce lidí,kteří Unkase nikdy neviděli.
Všechno co se nám přihodilo už bylo popsáno a přebolelo to, přesto kdo nutně potřebuje se s těmito nechutnostmi seznámit, na stránkách Evy si to najde.
Prosím už dost.
Celé tohle téma navíc není o kloubech Unkase, ty má 0/0 a to podle podrobného protokolu, který v tak detailním vypracování nevypisuje snad žádné jiné plemeno / což ovšem nevadí, to je dobře/. Celé je to o tvrzení jistého Honzy X, že se doslechl, že jsem si vyšetření pohybového aparátu Unkase nějak domluvil a zmanipuloval. To je průser, to je hrozné nařčení. To by si přece nikdy tak renomovaný odborník na takovém pracovišti nedovolil.
Já sám souhlasím s Karlem, že 16 potomků za rok po jednom plemeníkovi je dost. Pokud vím tak jeden je v Itálii, tři na Slovensku. Tedy jestli bude řekněme 10 na bonitaci je to dost na potvrzení, že Unkas je v pořádku. Navíc Unkasova sestra Uny Tossa odchovala taky 4 štěňata a kdyby Daniele vyšlo krytí s Oliverem bylo vlastně loni přeolivarováno. Dobrého po skromnu.
Chodím po akcích klubu, po výstavách a když vidím (a to dost často) tu hrůzu, co se tam objeví, tak o kvalitách Unkase jsem docela přesvědčený už dnes. Často jsou tam psi malý s výškou kolem 66 cm, subtilní, se zvlněnou srstí , se samičím výrazem nebo s hlubokým hrudníkem, někdy naopak psi hrubý s lymfatickou hlavou o pohybu ani nemluvě. Navíc většina psů na těchto akcích ještě nemá vyšetření na DKK a po rentgenech často jejich putování po akcích končí. Jasně, že podstatná většina jedinců je hezká, odpovídající tomu co standard popisuje, ale přesto nikdo není a ani nemůže být dokonalý, což platí o mém psovi.
Pokud bych se mohl, snad i jako veterinář, vyjádřit k posuzování DKK, domnívám se, že tak velké rozdíly v posouzení od jednotlivých kolegů v současnosti, jak si většina z Vás myslí, nejsou. Z řady vybočil pouze dr. Šterc , který nám svojí medvědí službou opravdu nepomohl. I když to asi myslel dobře, ale s té řady opravdu vybočil. Jezdilo se do Polska, Itálie, pak se dovolilo posuzovat jiným a dnes je v tom opravdu takový guláš, že stejně nikdo není schopen alespoň s vysokou mírou pravděpodobnosti zařadit psa do skupiny čistých od dysplasie nebo naopak. Věřím tomu, že dnes je posuzování lepší a že časem se to snad podaří. Dysplasie například 2/2 u NO je často stav, kdy často pes silně napadá na pánevní končetiny a defacto není schopen ve stáří normálního pohybu. U našich psů jsou i trojkový nebo i čtyřkový jedinci bezproblémový co do pohybu. Máme tedy oproti jiným plemenům pořád hodně přísný metr, což je snad i dobře.
lupi jest offline   Reply With Quote