View Single Post
Old 10-03-2009, 11:59   #14
Jenik
Junior Member
 
Jenik's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Praha
Posts: 97
Send a message via ICQ to Jenik Send a message via AIM to Jenik Send a message via MSN to Jenik Send a message via Yahoo to Jenik
Default Pro Pavla Hanušku

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Co mi to podsunujete ? Jen se ptám s jakým psem jde na vyšetření, co je na tom špatného ?
Víš Pavle, znám Tě natolik dobře, abych věděl, že Tvůj dotaz nebyl nic jiného než rejpanec na to, že víš, že nemám papírové čsv, ale křížence. Můj dotaz se týkal toho, zda nechtějí v klubu zavést jiný, modernější způsob posuzování, který je zároveň mnohem objektivnější a přesnější, než klasická ventrodorzální projekce. Ale ty jsi přišel s něčím jiným. Víš, Pavle, já si velmi dobře pamatuji, jak jsi mi před skoro 5 lety, když jsem se o čsv zajímal řekl, že nedáš štěně člověku, který má již doma bezpapíráka, nebo psa z útulku. Jako důvod jsi uvedl, že pro Tebe ten člověk nemá kredit, že podporuje různé takychovatele atd. Já si však myslím, že by Tě spíše mělo zajímat v jakých podmínkách ten pes žije, že ten majitel chtěl pro sebe a pro psa kamaráda. Tvůj názor, že by měli tyto psy uspat, mi připadá taky špatný. Jak toto může říci chovatel? Jak můžeš chtít vzít život zvířeti, kterému jsi ho nedal? Připadá Ti toto správné? Mám doma fenku, která je absolutně zdravá, odolná, tráví jak drtička průmyslového odpadu, s výbornou povahou. Tuto fenku, která má bohužel smůlu, že se nenarodila jako „von“, bych měl dle Tebe dát utratit? Víš, Pavle, pro mne je pes především kamarád a člen rodiny, udělám pro něj vždy všechno, koupil jsem třeba kvůli ní mrazák, aby měla stále maso a nemusela mít granule, dávám ji Alavis, udělal jsem si posouzení rtg u 6 vetů, abych věděl, že fenka je v pořádku, každý rok jí dělám biochemku, protože chci po kastraci vědět, jak na tom je. A proč to dělám? Protože ji mám rád a je to můj kamarád a chci, aby tu se mnou byla co nejdéle. A pokud bude potřeba operace nebo nějaká léčba, ty peníze do ní dám a nedám ji uspat, pokud uvidím, že ta léčba jí pomůže. A na stranu druhou, fenka daruje krev, protože to pomůže jiným psům třeba přežít, navíc ji lidi mají rádi. A věř mi, že toto s průkazem původu opravdu nesouvisí. Možná by ses místo pomlouvání a napadání druhých mohl zamyslet nad tím, co pro Tebe znamená pes. Podotýkám pes i bez PP.
Víš, ten pocit spojení se svým psem, kdy spolu fungujete jako parťáci, Ti žádný rodokmen nenahradí.
Jenik jest offline   Reply With Quote