View Single Post
Old 31-12-2009, 17:11   #58
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Quote:
Originally Posted by Marianka.W View Post
Promiň Karle, ale k čemu jinému ty sankce tedy jsou? Jak jinak chceš toho člověka postihovat? A co se těch ostatních okolností týče, tak třeba DKK u několika (nemnoha, což bohužel mluví v jejich neprospěch) potomků z tohodle spojení není valná.

Mně to trochu připadá jako praní špinavých peněz. Někdo udělal botu a místo aby za ni dostal do nosu, tak se tady lidi snaží najít alibi jak tu botu legalizovat a vymýšlí se tady důvody proč je to správné. Jako když si někdo postaví barák v rezervaci a místo aby mu ho zbourali, hledají na poslední chvíli důvody, jak bude té rezervaci prospěšný.
Vyrábí se tu precedens pro příští nepoctivce a lajdáky. Přece kdyby byly štěňátka z tohodle spojení pro plemeno tak žádoucí, tak by se to krytí naopak doporučilo a vystavil by se na něj KL už dávno.
Poslední co k tomu píšu. Nejsem zastáncem exemplárních trestů. Nevydání PP je z mého pohledu ta nejkrajnější možnost. Klubové i nadřízené řády dávají spoustu jiných možností, jak potrestat přímo chovatele, pokud s ním opravdu už není jiná řeč. Pokud se něco podobného stane poprvé, řeší se to domluvou. Následuje další řada možností, v krajním případě až po zákaz chovu (kompetence výboru pobočky). Nevydání PP je pro mě případ ještě krajnější.

Nemyslím si že se vyrábí nějaký precedens, protože věřím, že většina lidí kvůli tomu, že vrh při druhém porušení ZaCHŘ chovatelem dostane PP, nezačne schválně porušovat ZaCHŘ taky (když skočí někdo z desátého patra a "jen" si zlomí nohu, skočíš taky?).

A aby bylo jasno - nikdo nehledal důvody, proč PP vydat a jak vrh "ospravedlnit". Vydání PP nic (kromě zmíněného přestupku chovatele) nebrání. Řešilo se pouze to, zda nevydání PP by bylo adekvátním a plně opodstatněným trestem pro chovatele. Můj názor je, že ne.

Debatami o vydání PP pro tento vrh jsme všichni (výbor a CHK) strávili spoustu času, včetně konzultací s plemennou knihou, souvisejícími s věkem feny atd. Opravdu nehodlám trávit další čas těmito diskuzemi. Napsal jsem k tomu vše co jsem napsat chtěl, někdo jiný se na to může dívat jinak. Na dotazy kolem tohoto tématu už tady vážně nebudu odpovídat. Jestli se mě chce někdo na něco zeptat, může osobně.

Karel
alexa jest offline   Reply With Quote