View Single Post
Old 08-09-2011, 11:13   #27
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

pak jeste otazka odberu...Vetsina ceskych chovatelu doporucuje brzky odber. V nemeckem Heigenbrückenu, kde jsem se byla radit, divat a informovat, maji vsichni sve cevecka az od tech povolenych 8 tydnu. Jejich argumentem je hlavne to, ze steneti by pri odberu v 5-6 tydnech chybeli prave informace, ktere ziska mezi sourozenci ve hre atd. a ze nemaji absolutne problem s tim, ze by jejich psi byli spatne vazani na cloveka. Ja nejak tapu, co je tedy lepsi, muj nazor je totiz takovy, ze pokud bych nasla chovatele, ktery se opravdu venuje stenatkum, tak jak se ma a v rannem impritingu ( tedy do 8 tydnu ) jiz u nej poznaji vsechno mozne, pak si myslim, ze by nemel byt problem, vzit si stene az v tech 8 tydnech. Rada bych si pak take vzala dovolenou a pochopitelne treba tech poslednich 14 dni travila nekde ve stanu blizko chovatele a mohla se tak podilet spolu s chovatelem v rannem veku jiz stene seznamovat se vsim, co bude potrebovat a zvykat si i na mou osobu, ale nadale jeste byt ty posledni dva tydny u sve"vyrovnane " matky a sourozencu. Myslite, ze by to byl spravny postup, neco jako kompromis mezi v CR doporucenym brzkym odberem a odberem v 8 tydnech ? Dekuji za prispevky...
Mam jeste cas, Cevecko bych si rada poridila az za 3-4 roky, nebot pak ma dcera zacne chodit do skoly a ja budu mit vic casu. Mimoto by mi momentalne stenatko skakalo po nemocne 13-lete Borderce a ta uz by to urcite zdravotne spatne nesla, i kdyz je to skoda, nebot jako chuva byla vzdy skvela :-)
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote