View Single Post
Old 28-09-2011, 17:03   #22
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Tak u nás to bylo tak, že:
2)nesnáším dotazníky, pohovor mi přijde daleko lidštější
Co je psáno, to je dáno.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
3)nebylo potřeba
No, o potřebě zálohy by Ti mohli mnozí chovatelé vyprávět

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
4)bez problémů sepsáno (ikdyž beztak je prý skoro zbytečná)
To je chyba, že je sepsána tak, že je zbytečná. Nechápu, jak může být zbytečná ? Pes je stále podle zákona věc a když prodávám jakoukoliv věc, sepisuji kupní smlouvy s odmínkami, které jsou závazné. Samozřejmě jde o to, kdo a jak ji vytvoří. Myslím, že dobrá smlouva je úplným základem.

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Myslím, že pokud člověk aspoň trochu přemejšlí, tak pokud nedostane štěně u jednoho chovatele, tak už ví, co bylo špatně a co zahrát na chovatele druhýho. Jednou určitě padne na hubu i výše zmíněný systém.Těch vrhů je tolik, že buď budeš muset někde slevit ze svých nároků nebo ti zůstanou štěnda doma dýl než je žádnoucí.
Sice je více vrhů, ale je i větší počet zájemců, protože se povědomost o plemeni zvýšila. Mohu Tě upozornit, že i před těmi 8 lety, kdy jsem měl poslední vrh, bylo plno chovatelů, kterým zůstávalo plno štěňat na dvoře a nemohli je udat. Byli i tací, co dávali štěně zadarmo, jen aby se ho zbavili. A musím říci, že právě ten dotazník mi vždy spolehlivě lidi vyselektoval, protože na jeho obsah nebyli připraveni od žádného jiného chovatele.
Pavel jest offline   Reply With Quote