View Single Post
Old 06-05-2004, 05:01   #44
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by sedivak
jen si myslím,že právě toto by byl první problém,který by se naskytl(myslím tím krytí feny vlkem).
Jak jsem napsal, určitě to není věc jednoduchá ale je řešitelná.

Quote:
Originally Posted by sedivak
Nechat vyrůst vlka u feny?Dobře,tak kdo ho tedy nechá vyrůst u své feny a kdo se o něj postará v dospělosti. Na toto vše se přece musí myslet.Pro mě osobně jsou právě toto ty nejdůležitější otázky a vůbec né zastrašování,copak to nechápeš?
Proč by to měl být takový neřešitelný problém. Takové případy už tady byly. Máme dokonce i dnes v Klubu členy, kteří mají doma jak ČsV, tak evropské vlky. A co se týká toho zastrašování, možná jsem Tě špatně pochopil nebo neumím číst, ale o ohrožení zdraví a života feny jsi psala Ty. Proč by měla být fena ohrožena, když z vlkem bude normálně žít od jeho štěněcích let ?

Quote:
Originally Posted by sedivak
Nemyslela jsem to jako obhajobu Mutary, ... O Mutaře už se opravdu nechci dohadovat.
Bohužel "Mutara" do těchto debat vždy bude vstupovat, protože to je případ, který tyto všechny debaty spustil. Jsou to jediní kříženci, kteří jsou oficiálně zapsáni v pomocném registru plemenné knihy ČsV. Před jejich zapsáním se o žádném křížení nediskutovalo, nejednalo a ani o jeho potřebě (je možné si projít zápisy z jednání výborů, chovatelských komisí, členských schůzí nebo konferencí Klubu). Dnešní diskuze a tvrzení, že je nutná další linie kvůli špatnému zdravotnímu stavu našich psů a argument, že tato potřeba nového křížení je plánována už delší dobu je jen křečovitou snahou některých členů vedení Klubu "Mutary" obhájit.

Quote:
Originally Posted by sedivak
ptám se proto,že toto vše by bylo nejdůležitější v celém porojektu a doufám,že ostatní to také tak chápou.
Naprosto s Tebou souhlasím. Přesně jak jsi napsala, toto by byly nejdůležitější věci celého PROJEKTU, které je třeba si ujasnit dopředu, ještě před tím, než k nějakému křížení dojde. Je vidět, že nakonec najdeme společnou řeč. Právě o toto jde mně a jak jsem pochopil i všem dalším, kteří kritizují právě probíhající hurá akci, nazývanou "experiment" s kříženci nejistého původu "Mutara". Nejde tady o žádné osobní antipatie nebo "politiku" jak se snaží někteří prezentovat. Jde o snahu členů Klubu, aby podobný závažný zásah do chovu (nové křížení) byl řádně připraven a prodiskutován. To je jádro sporu a vidím, že přestože jsme od počátku mluvili trochu jinou řečí, jde nám o stejnou věc.

Quote:
Originally Posted by sedivak
A ještě tě prosím,pokud nejsi ochoten vyjádřit se k mé otázce,neovlivňuj ostatní,kteří ještě neměli možnost napsat co jsou ochotni pro toto udělat.
Nevím, jak bych byl schopen ovlivňovat ostatní ? Jsme přece lidé svéprávní a dospělí, takže máme každý svůj rozum. Problém, proč prakticky nikdo nevyjadřuje k Tebou nastíněným otázkám bude zřejmě v tom, že jsou ryze hypotetické. Žádný projekt ani oficiální návrh na něj neexistuje, takže se není k čemu vyjadřovat. Ryze hypoteticky nám tady může kdokoliv cokoliv slíbit a nabídnout ale bude to jen plácnutí do vody. Počkejme raději, až bude možnost se vyjádřit ke konkrétnímu projektu, ke konkrétním požadavkům, ke konkrétním potřebám. Potom už bude o čem diskutovat a nabídky možnosti zapojení jednotlivých chovatelů a majitelů ČsV budou muset být naprosto reálné.

Měj se

Pavel
Pavel jest offline   Reply With Quote