View Single Post
Old 03-07-2006, 22:36   #28
Jana_Schubertova
stín vlka
 
Jana_Schubertova's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Location: Vlčnov
Posts: 56
Send a message via ICQ to Jana_Schubertova
Default

Dovolím si vlastní názor: ČSV dnes mezi pracovní plemena patří, pracovat schopni jsou, vlohy mají v některých oblastech vynikající, ALE člověk si vlčáka npořizuje když chce skládat zkoušky, chce psa cvičit pro záchranařinu,... Pro pořízení ČSV máme jiné důvody a cvičíme protože nás to baví, nebo ne?! Já osobně miluji Bonie povahu, skvělou, samostatnou a hrdou fenu. Nechtěla bych německého ovčáka ve vlčím kožichu s 'podlézavou' a tvárnou povahou. Podle mě tedy budoucnost vlčáků je jako bezproblémový společník, s nímž mohu podnikat co mě napadne a všechno zvládne. Nikdy ale nedosáhneme toho, že si budou záchranáři místo border kolií pořizovat ČSV, protože ochotně a nadšeně spolupracují - proč také, naši psi mají jiné přednosti, my o nich víme a snažme se je udržet, podporovat, dělat jim reklamu, k tomu není nutné aby skládali zkoušky. Jsem pro, upřednostňujme psy, kteří zkoušky mají, chvalme, jásejme nad majiteli, kteří je s nimi složili, ale proboha nenuťme zkoušky těm, kdo si na psu cení něco jiného, co ve vlčáku nachází! Spokojenému, svobodnému životu s Československým vlčákem zdar !
Jana_Schubertova jest offline   Reply With Quote