View Single Post
Old 04-11-2011, 20:29   #104
Undertaker
Member
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 695
Default

Quote:
Originally Posted by Vlkodlak View Post
To ale asi soudíš podle sebe, nebo nevim, ale mě nepřipadá vůbec divný, že někdo "zazdí" svoje odchovy, když usoudí, že jiný zvířata jsou prostě lepší. Nikdy by mě nenapadlo, že třeba Oskar Dora upřednostňuje svoje odchovy (to je jen příklad, jinýho rozhodčího co i chová neznám..). To je jako v hokeji, že i rozhodčí srdcem sparťan dokáže nechat vyhrát slávii a nepoškozovat jí. Prostě vítězí ten lepší. Je to o fair play, a to člověk v sobě buď má nebo nemá. To že se každému líbí jiný typ zvířat je normální, ale standard je jen jeden a dobrý rozhodčí se ho prostě drží. A kdyby tam pan Hanuška přišel s psem nejlépe pasujícím ke standardu, tak jsem přesvědčená, že ten titul má. Ale to je neprůkazná debata. Jde o to, že snižovat něčí profesionalitu je špatně, a nesvědčí to o dobré kultuře chovatelů a majitelů. Ale to je každého věc, kdo jde zítra na výstavu, tak hodně štěstí). Já radši budu zachraňovat genefond pracovního plemene výcvikem svého zvířete
Nesoudím podle sebe, jen vím, že kupa lidí nechce na výstavu posuzovanou paní inženýrkou a moláci tam vždy rádi půjdou, pokud nedostanou opačně doporučení
Co se mě týká, tak bych poprosil majitele svých odchovů, aby na mnou posuzované výstavě nevystavovali. Jednoduše mám zažito, že je lepší být na vlastní přísnější. Pak tě nikdo nemůže napadnout za to, že jim nadržuješ, tebe pak bere veřejnost jako spravedlivého a ti vlastní budou makat na tom, že nakonec budou nejlepší, a to s takovým rozdílem, že o tom nebude nikdo pochybovat. Tohle ale v exteriéru psů jaksi nefunguje. Navíc ikdyž ti nepřijde vlastní odchov, tak vždycky můžeš upřednostnit kamarády nebo jejich odchov. Na tohle si bude vždycky někdo stěžovat, protože bys musela poskládat pořadí asi tak nějak:
1)ten koho nejvíc nesnáším
2)ten koho neznám
3)ten koho trochu znám v kladném slova smyslu
4)kamarádi, majitelé odchovů
No a jsme zas někde jinde než o čem by měla výstava být. Osobně nemám pocit, že by paní inženýrka byla zrovna ta, co by svoje odchovy zazdila. Na druhou stranu by to taky shazovalo smysl výstavy, protože psi z její chovky jsou pěkný a na to vyhrávat určitě maj.
Když budeš mít třeba psy srovnatelný, ale jeden bude mít delší nohy a druhej kratší uši, tak stejně můžeš vzít kterýho chceš a zbytek už si okecáš. A co si budem povídat, poznáš jedince, kterej má do standardu daleko, ale mezi těma na prvních místech takový rozdíly nejsou a rozhodujou detaily. V těchhle případech bych si nedovolil srovnávat třeba právě s Oskarem. Ikdyž i on má radši určitej typ a nemá cenu na něj chodit se psem dle standardu srovnatelným, ale opačnýho ražení. A od toho se odvíjí i to, že když chovám a aktivně se zajímám 20let, tak mám představu, jak by to mělo vypadat a podle toho si vybírám svoje další psy a na nich chovám. Tudíž pokud to dělám dobře, měl bych mít pocit, že ti moji jsou nejlepší
Se sportem tohle dost dobře srovnávat nejde... to už jsem psal vejš. A vlastně z toho asi nejde úplně utýct do objektivity.
Tak si říkám, že by mě zajímalo, jestli rozhodčí může přihlásit i svoje psy?
Na to svoji chovatelku málo znáš, abys mohla tvrdit, že by Pavel měl vůbec nějakou šanci i s tím nejlepším psem Tady nejde o zpochybnění profesionality, i pro mě je Ing. Soukupová profesionál, jenom ne na svém místě, protože tu nestrannost prostě nemá. Ikdyž uznávám, že to, že by někoho nenechala vyhrát jen kvůli tomu, že ho viděla prohodit pár slov s Pavlem už je hodně paranoidní.
Taky zachraňuju genofond... hlavně tím, že se držím a nezabiju toho jedinýho reprodukceschopnýho, kterej zákonitě dělá větší kraviny
Undertaker jest offline   Reply With Quote