View Single Post
Old 01-05-2007, 12:36   #16
sssmok
Gorthan's WeReWoLf
 
sssmok's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Wilkołaki
Posts: 1,828
Send a message via Skype™ to sssmok Send Message via Gadu Gadu to sssmok
Default

Ja mam w domu malego wilczaka i duzego psa owczarkopodobnego o niezidentyfikowanym pochodzeniu, ktory zachowuje sie czasami jak wilczak. Ma duzo zachowan podobnych, ale to nie wilczak, wiec nadaje na troche innych falach
Jak na razie maly dostal pare razy i ogolnie jest olewany (nawet jak starszemu wchodzi na glowe). Wychodzimy z zalozenia, ze i tak musza sobie ustalic hierarchie. Interweniowalam na razie dwa razy, jak starszy sie troche za bardzo rozruszal. Sabat uczy sie dopiero postepowania ze szczeniakiem, bo na poczatku go traktowal jak doroslego psa i stad byly problemy. Ale jest miedzy nimi duza roznica wieku, wiec jakiegos wiekszego polowania nie ma. Gorzej z kotem. Ogolnie nie jest zle, poza tym, ze na razie cale towarzystwo zyje troche jak na szpilkach. No oprocz malego. On sie niczym nie przejmuje.

A teraz pytanie? Czy Twoj pies mieszkal kiedys z innym i czy ma dobry kontakt z innymi psami? Jak znosi wyjatkowo upierdliwe szczeniaki?

Moj wychowywal sie z drugim psem, a potem z kotem. I tak musialam go przygotowywac na szczeniaka - jezdzilam tam gdzie jest duzo psow i do znajomych, ktorzy maja szczeniaki. Chcac nie chcac troche zlagodnial i teraz jest lepiej niz bylo na poczatku. Lepiej najpierw poobserwowac zachowanie psa z innymi i przygotowac go na nowe. Mozna wychodzic z zalozenia, ze bedzie ok, ale wtedy masz wiecej pracy na biezaco.

Ups, sorki troche sie rozpisalam - juz nie bede Ide sprawdzic co zlo niszczy tym razem.
__________________

Forum to nie rzeczywistość...
A to, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
sssmok jest offline   Reply With Quote