View Single Post
Old 26-10-2011, 10:47   #11
GabrielaVesela
Junior Member
 
GabrielaVesela's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Location: Dammbach
Posts: 120
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
Ale je třeba cvičit skutečně obranu a ne nějakou její diletantskou parodii pod vedením neumětela, který se vydává za trenéra. Takže základ je - vybrat skutečně odborného výcvikáře.
no prave...:-) proto si chci nejdriv alespon vse nacist, abych pri vyberu cvicaku uz mohla trochu posoudit, jestli je cvicitel pako, nebo jestli opravdu umi rozlisovat postup pri nejiste povaze psa atd. Nepospicham, protoze se psem, ktereho jsem pred par mesici zacala vencit, teprve budujeme vztah. Myslim, ze se nam dari, majitel si stezuje, ze mu nechce prijit se nechat chytit na voditko, me uz chodi dobre , nenasilne ho to naucily moje cubky a k tomu velka pochvala a jasne ze opetne vypusteni na svobodu. Zaciname teprve zkouset aport a vubec se poradne seznamit, takze i kdyz uz to neni stene, pracuju s nim, jakoby byl, protoze proste doted zadny vycvik nemel a zrejme byly ve vychove nejake chyby, protoze se voditka bal atd. Za to tedy nemuze nynejsi majitel, protoze ho koupil v deviti mesicich a uz se bal.... Nynejsi majitel je duchodce, ktery se psem jen brouzda po okoli, ale je rad, kdyz se pes se mnou ochodi i jinde a neco se nauci. Pes se mi zpocatku moc nelibil, ale prirostl mi k srdci po nekolika prochazkach. Prekvapilo me, jak si treba hlida moji dceru, ceka na ni, kdyz se nekde zasekne. Zrejme byl na deti zvykly. No proste zatim nemuzu mit Cevecko, tak vencim pul vesnice a ted az bude dcera ve skolce, chci zacit krome prochazek dopoledne delat s temi co vencim neco vic, nez jen brouzdat po lesich..:-) Doufam, ze se tak naucim sama rozumet ruznym povaham...
GabrielaVesela jest offline   Reply With Quote