View Single Post
Old 27-02-2010, 19:21   #23
Grin
Wilkokłak
 
Grin's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Location: Katowice
Posts: 2,220
Default

Teraz trochę Harrachova.

Harrachstejn




"Stróż" zamczyska


Łowca K-180


Wiadomo, że jeździć na nartach zjazdowych z psem się niestety nie da.
W związku z tym jeździliśmy z Jackiem na zmiany - gdy ja i Kaja szusowałyśmy, Jacek zakładał biegówki i biegał z Łowcą, a ja z nim po prostu spacerowałam, gdy przyszła kolej szusowania na Jacka.
Przy czym spacer z wilczakiem w takim miejscu jak Harrachov, to samo w sobie ciekawe doświadczenie.
Obcokrajowcy (wśród nich najwięcej Niemców i Rosjan) pytali najczęściej czy to "wołk ili sobaka". Inni o nic nie pytali, za to robili zdjęcia lub nagrywali.
Niektórzy Czesi pytali "jaka to rasa", ale byli też tacy, którzy z życzliwymi uśmiechami mówili, że to bardzo "krasny" ceskoslovensky vlcak.
A w pewnym momencie spod wyciągu podbiegło do mnie i do Łowcy dwu Czechów już z daleka wołając, że "mają takiego samego".
Tym "takim samym" okazał się Centaurus (jest w bazie WD, ale niestety bez fotek).
Ale najdziwniejszą dla mnie rzeczą, jaką tam zobaczyłam, była... hodowla psów (jakieś wyżły chyba), która znajdowała się dokładnie pod dolną stacją kolejki linowej. Dosłownie zaraz po zajęciu miejsca na kanapie, przejeżdżało się nad kojcami. Nigdy by mi nie przyszło do głowy, że w takim miejscu można hodować psy, ale widać można.
Grin jest offline   Reply With Quote