View Single Post
Old 01-02-2011, 18:57   #9
Drummer
Junior Member
 
Drummer's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Ostrava
Posts: 49
Send a message via ICQ to Drummer Send a message via Skype™ to Drummer
Default

Quote:
Originally Posted by JIM View Post
Těžko posuzovat takhle na dálku, když člověk nevidí chování psa v dané situaci. Člověk si představí nedokonale popisovanou situaci jinak, než jaká je skutečnost. Každopádně bych to viděl jako spojení obou dvou stavů, tzn. radost i stres. Pokud si "ucvrnkne", předpokládám, že je to z radosti, že si např. hraje a je tak rozdováděn, že pozapoměl na držení svěrače, což si uvědomil až při "ucvrnknutí" a za normálních okolností by se zřejmě nevyčůral. Ovšem následně přichází stresová situace, kárání, napomenutí, hrozba či uvědomnění si, že provedl něco zakázaného -> další čůrání. Alespoň tak si to vykládám já.

Nevím jaký máte přístup k výchově, ale směle mohu tvrdit, že fyzické tresty (plácání, pleskání...) nemají na čsv nijak zásadní výchovný vliv, jediné čeho se dle mého soudu s nimi dá docílit je zkažení povahy a reakcí psa(feny) ve štěněcím věku. Ovšem stejně jako u lidí, i u psů platí, že psychické tresty jsou ještě horší než fyzické. Tím odkazuji na to povinné sezení po určitou dobu jakmile něco provede (samozřejmě to nemusí být tak hrozné jak jsem si to vybavil já, ale ve mně to evokuje vzpomínku na dlouhé sezení u oběda při nechutné krmi, kterou jsem nechtěl sníst a výchovnou metodu "dokud to nesníš, tak od stolu nepůjdeš").

Pokud si dobře vzpomínám, tak Raven měl zhruba v tomto období podobné stavy, tím myslím, že si občas ucvrnknul (jednou se dokonce celý ze spaní počůral ), nejednalo se o nějak pravidelný jev, jen se mu to stávalo častěji než dříve či potom. Tento stav vydržel zhruba měsíc. Myslím, že je to pouze adolescentní stav, který pozvolna přejde v normální projevy psí puberty. Jak psal např. jerabekj i já znám psy, kteří si "ucvrnkávají i v dospělosti.
Děkuji za Vaši reakci. Taky se nám stalo že při spánku nám čúral, taktéž jednou. Pak se probral a přišlo mi že je sám v šoku co se to stalo. Je pro mě velmi důležitý a proto bych se velmi ráda vyvarovala chybám a mohla mu zařídit spokojené puberťácké a pak i dospělácké období. S tím sednutím je to spíš pro okamžitou záchranu před dalším močením. A pejsek dobře reaguje. Ještě se mi nestalo že by velké čúrání následovalo. Samozřejmě ho nenechávám sedět třeba půl hodiny , posedí minutku dvě a je po čúrání.
Drummer jest offline   Reply With Quote