View Single Post
Old 12-04-2011, 14:04   #35
Vlkodlak
Junior Member
 
Vlkodlak's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Třeboň
Posts: 207
Default

Quote:
Originally Posted by alexa View Post
Tahle debata mě fakt baví. Takže jen abych shrnul - víceméně ve všem souhlasím s Lenkou (Marianka.W). Bonitační řád mluví jasně a háravky z bonitace nevyřazuje. Aby šly na začátku je absolutně mimo - to by plac na měření "navoněly" pěkně hnedka ze startu a pak teda fakt pán Bůh s těmi psy po nich. Háravky prostě jdou na plac poslední. Nevidím v tom problém, když se bude majitel s háravkou chovat ohleduplně a bude se po celou dobu než na něj přijde řada zdržovat v dostatečné vzdálenosti od míst, kde probíhá měření a testy povahy.

Jinak z výše uvedené citace je pravda jenom to, že háravky nesmí na výstavy (stejně ale dost lidí chodí i s háravkami a málokdy je odtud někdo vyhodí...) a některé cvičáky. Na zkoušky háravky smějí a platí pro ně stejná pravidla jako na bonitaci (povinnost nahlásit pořadateli předem, jdou až na konec), na výcvikové tábory taky (ČSV hárají většinou v létě, a třeba v Jevišovicích některý rok je těžké najít fenu která nehárá - a světe div se ono to v pohodě jde, jen dva dny před zkouškami se s háravkami prostě nechodí na plac), co se týká cvičáků tak znám takové které omezení mají v různé míře, i takové které nemají žádné.

Ještě k otázce, proč neudělat bonitaci speciálně pro háravky - kolik jich tam přijede? Ty co hárají teď už za měsíc přece hárat nebudou, takže by to bylo jen pro ty, co by se čistě náhodou v tom termínu zrovna rozháraly... Ono uspořádání takové bonitace není zadarmo - posuzovné, cestovné, pronájmy... a tyto náklady musí klub zaplatit. Buď se zaplatí z poplatků účastníků (na což je potřeba dostatek přihlášených), nebo je musí klub dotovat - a při takovém způsobu hospodaření by byl klub asi brzo na mizině (jsme poměrně malý klub a naše prostředky se pohybují v řádech desítek tisíc, nikoliv miliónů). Také z hlediska organizace pořádání takové akce zabere několika lidem poměrně nezanedbatelnou část jejich volného času, který by jinak mohli věnovat svým psům a svým rodinám. A bonitace nejsou jediná klubová akce, o kterou se starají.

Nechci hledat důvody, proč něco nejde - děláme vše proto aby se vše zvládalo co nejrychleji (zavedení přihlášek, elektronické vyplňování karet - pamětníci potvrdí o kolik se tímto zrychlila přejímka i zpracování karet po ukončení posuzování), ale něco opravdu nejde. Pokud někdo přijde s dobrým nápadem, nebo s nabídkou pomoci třeba při organizaci, určitě bude vítán. Od klávesnice se všechno zdá strašně jednoduché...

Karel
Hezký, plamenný a velmi obsáhlý příspěvek, ale zcela na "špatném hrobě". Můj příspěvek mluvil jen o tom, zda je nutné jít s fenou na bonitaci když hárá a obtěžovat tím fenu i ostatní psy. Mám fenu a až bude hárat, nevím co by se muselo stát, abych s ní lezla na bonitaci nebo na zkoušky. Ale když to řád umožňuje, každého věc. Mě je to fakt úplně jedno, akorát mi prostě braní háravek na podobné akce připadá poněkud bezohledné. Ale to je pouze můj názor, kterým se snažím řídit, ale nikomu ho nenutím. Takže celkem škoda času na 4 odstavce.
Vlkodlak jest offline   Reply With Quote