View Single Post
Old 17-08-2011, 17:15   #46
z Peronówki
VIP Member
 
z Peronówki's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Późna
Posts: 6,995
Send a message via MSN to z Peronówki Send a message via Skype™ to z Peronówki
Default Pozna

BADANIA - WAZNE!!!

OK, wracam z tematem pobierania probek do badan:

- DM - szczoteczki zamowione i sa juz na miejscu. KAZDY i ZA DARMO bedzie mogl pobrac material od swojego psa. Probki wyslemy wspolnie, ale wyniki od Danieli dostaniecie oczywiscie tylko Wy - nikt inny nie bedzie o tym informowany...
Pamietajcie, ze to nie jest stala "oferta" - za jakis czas projekt sie skonczy i wtedy za badania trzeba bedzie placic np. w Laboklinie... A jak to z badaniem DNA bywa nie jest to tania zabawa... Korzystajcie wiec poki mozecie!

- dwarf (badanie nosicielstwa na karlowatosc) - dzieki uprzejmosci Rybki przez caly czas bedziemy pobierac krew do badan na dwarfizm. Koszt badania zostal dla nas obnizony na 100EUR - cena ta zawiera juz WSZYSTKIE koszty operacyjne i podatek. Jest wiec sporo nizsza niz badanie "samodzielne".
Wiem, ze nie jest to malo, ale badanie to wykonuje sie tylko raz w zyciu... Oczywiscie teoretycznie najbardziej zainteresowani powinni byc hodowcy, bo dzieki temu moga uniknac narodzin karzelkow w miotach. Ale do badan zachecam tez wlascicieli reproduktorow - bo hodowcy posiadajacy suczyska-nosicieli poszukuja tylko psow przebadanych. Moze to byc wiec kolejna zacheta do uzycia danego reproduktora.

Jesli komus z Was nie uda sie dotrzec do Poznej, a chce skorzystac z oferty - nie ma problemu. Niech pobierze krew w klinice (trzeba pamietac o wypelnieniu wniosku: Form Bloodsample Pituitary Dwarfism test) i dostarczy ja przez kogos wraz z pieniedzmi i kopia rodowodu na spotkanie w Poznej.

I jeszcze jedno: Teksty "nie badam, bo u mnie karzelkow nie bylo i problem mnie nie dotyczy" to BZDURA!!! NIE MA HODOWLI KTORE MOGA BYC PEWNE, ZE NIE MA U NICH NOSICIELI. Bo zdarzaly sie one w kazdej z obecnych w naszym kraju linii CzW...Pewnosc, ze dany pies jest "czysty" daje nie filozofowanie hodowcow, ale wynik badania....
__________________
.

'Z PERONÓWKI'
FACEBOOK GROUP
z Peronówki jest offline   Reply With Quote