View Single Post
Old 05-03-2009, 22:59   #3
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

Pardon, zapomněl jsem napsat, že samozřejmě jsem si taky objednal skenování Vaší e-mailové schránky. Jen se divím, že jste nepodala trestní oznámení na konkrétní osoby, když je pan Jedlička přímo pojmenovává, ale na neznámého pachatele. Ostatně odkaz na Vámi uvedenou citaci nebo přímo tato citace se tady vyskytly už mnohokrát, lze je najít myslím i na Vašich a nepochybuji že i na mnoha jiných www stránkách. Dovolil bych si pouze skromně upozornit na to, že tato citace v jistých svých pasážích zpochybňuje a popírá rozsudek nezávislého soudu, vynesený v souvislosti se žalobou podanou na KCHČSV.
Vím, že tyto praktiky byly některým správňákům z minulého vedení zcela cizí, o čemž svědčí mnoho příkladů. Za všechny třeba ten, kdy po dvouhodinové „zdvořilostní návštěvě“ pánů Jedličky a Maláška v lednu 2005, která se zcela jistě nedala ani v nejmenším nazvat psychologickým terorem, se zcela dobrovolně rozhodla okamžitě opustit řady členů KCHČSV členka tehdejší KRK (jméno pamětníci znají, já ji tady nechci vláčet diskuzemi). Po odchodu výše zmíněných pánů mi hned volala a půl hodiny mi brečela do telefonu a nebyla schopna ze sebe vypravit kloudné slovo, zřejmě to bylo štěstím z toho, že konečně nemusí být v Klubu.
Nemluvě o spoustách (a tady slovo „spousta“ je na rozdíl od těch dříve zmíněných těžkých hlav opravdu na místě) sprostých a výhrůžných e-mailů, SMS a prokazatelných pomluv, které byly mimo jiné i důvodem toho, že po mnoha letech opustil veškeré funkce v klubu a stáhl se z veškerého klubového dění i Zdeněk Beneš, bývalý předseda, mimo jiné člověk, kterého si osobně dost vážím. Všechno začalo hned od okamžiku, když jsem byl já a někteří další „reptalové“ (v té době Vámi oblíbený, ne-li dokonce vymyšlený, byl termín „Hanuškovec“) zvolen do redakční rady klubu, nedej Bože někteří i do výboru české pobočky (podzim 2004) a trvá v podstatě dodnes. V případě zájmu uvedu další příklady. To jen na okraj taky „pro oživení a krátkou paměť“.

No a ještě k panu Jedličkovi a rozepřím v Klubu – ty se naplno rozhořely zápisem kříženců Mutara do registru ČSV, bez jakékoli informace členské základně. K tomu pan Jedlička napsal mimo jiné – cituji z vyjádření J. Jedličky ze dne 1. 7. 2003:

„A“ vrh chov. stanice Mutara - Můj slib převzít F1 křížence mi byl připomenut v minulém roce. Tehdy se narodila tři štěňata vlčici Lupíně pana Františka Hracha. Možnost zápisu těchto zvířat do pomocného registru se mnou jako členem chov. komise byla konzultována telefonicky. Protože dřívější vlastní pokusy o křížení byly neúspěšné, přiklonil jsem se k závěru, že nabízenou možnost je třeba využít – zápis do pomocného registru umožňuje v budoucnu po vyhodnocení a posouzení zvířat využít jejich genetický potenciál, k ničemu však nezavazuje. Tyto jedince je dle chovatelského řádu možno využít jedině v evidovaném chovu, o němž bude i v dalších nejméně čtyřech generacích rozhodovat chovatelská komise.

Pokračování tohoto „pokusu“ by bylo klubem umožněno, pravidla pro něj jsou jasně stanoveny chovatelským a zápisním řádem. To už by ale znamenalo nějakou kontrolu a nutnost obhajoby zápisu dalších potomků. O kus dále se píše:

Před ukončením programu bude patrně nutno provést i takové zdravotní zkoušky, které v řízeném chovu československého vlčáka nejsou vyžadovány. Podle průběžně získávaných výsledků může chovatelská komise rozhodnout o změně rozsahu i směřování chovu. Zejména jedinci z počátečních generací by se měli dostávat přednostně do rukou stávajících členů Klubu, osvědčených chovatelů. I to je způsob kontroly nad populací ovlivněnou křížením.

Ale o tom tato diskuze opravdu není – snad v souvislosti s výše napsaným - mohla byste tady popravdě osvětlit:
Kdo je Alaska, matka štěňat vrhu „S“ Passo del Lupo (aspoň podle jejich rodokmenu ENCI), inzerovaných v Itálii jako F2?
Odkud se Alaska záhadně vynořila – porodila vrh „S“ Passo del Lupo a kam stejně záhadně zase zmizela?
Nebo je snad správně údaj zde v databázi, že matkou těchto štěňat je Ave Lupo Mutara?
Je jen náhoda, že dvě ze tří štěňat dovezených do ČR jsou v majetku pana Jedličky a pana Maláška? (Majitelku třetího z dovezených štěňat nechci zatahovat do této diskuze.)

Dále bych se rád zeptal ještě na pár věcí:
Kam se podle Vás snažím odvést či strhnout Vaši pozornost?
Prosím o laskavé vysvětlení, jakou souvislost má Vámi citovaná pasáž textu pana Jedličky s tím, že jste dosud nesplnila to, k čemu jste byla s určitým termínem který dávno vypršel pověřena konferencí?
Tzn. že stále neprávem zadržujete majetek a dokumenty, které Vám nepatří a nikdy nepatřily – vždy byly majetkem klubu?

Měřidla se dají nahradit (stojí to „jen“ peníze) a také si klub obstaral nové, ale staré bonitační karty se nahradit tak lehce nedají.

Nakonec bych rád poznamenal, že typickým znakem „soudruhů“ je snaha zavřít hubu oponentům, což mi sedí spíše na Vás a na pár dalších lidí. Já mám paměť taky dobrou. Takže si "soudruhy" laskavě nazývejte třeba některé svoje kamarády kterým to nebude vadit, neboť Vás upozorňuji, že toto hraničí s urážkou prezentovanou navíc ve veřejně dostupném médiu.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote