Thread: Nove stenatko
View Single Post
Old 08-09-2004, 13:37   #4
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Nove stenatko

Quote:
Originally Posted by lenkmack
Pavle - cvicak, ktery vedes na P9
Ježíšmarjá, co to píšeš , já nikde žádný cvičák nevedu. Lidé, kteří jsou v našem seznamu napsaní jako kontaktní osoby nejsou vedoucími cvičáků (kromě jednoho případu).

Quote:
Originally Posted by lenkmack
- je to ten u bobove drahy ?
Není, je to ve Starém Hloubětíně, přesně pod mostem. Plánek je zde :


Quote:
Originally Posted by lenkmack
Bydlim nedaleko a premyslela jsem, ze se svym budoucim pesanem bych k vam rada chodila.. od jakeho veku se chodi/je vhodne chodit... jak casto..
Jsi vítána. Chodit k nám mohou psi, kteří jsou již očkovaní. V prvních fázích jen tak seznamovat se s prostředím. Cvičit jsem se svým Danym začal pomalu tak od 3 měsíců. Kurzy pro štěňata se pořádají několikrát ročně a minimální doporučený věk je 5-6 měsíců. Jinak cvičíme každou sobotu a neděli vždy od 9:00 hod. (pokud jdeme na stopy, tak od 7:30). Kdybys chtěla přijít, ozvi se (602321477).

Quote:
Originally Posted by lenkmack
Myslim, ze do 3/4 roku by mel byt spis v byte.. uz kvuli zime/aby se dobre socializoval apod.. ??
To je pěkný nesmysl s tou zimou. Naopak, pes který je chován jen v bytě může být náchylnější k prochladnutí. Nezapomeň, že pes je schopen si termoregulaci upravovat např. hustotou srsti. Pokud budeš mít psa od malička venku máš větší šanci, že bude mít pěknou dlouhou hustou srst. Samozřejmě štěňátko v 6 týdnech nemůže být samo venku na sněhu v 30 stupňovém mrazu ale určitě Ti tady napíší i majitelé, kteří své psy mají od malička jen venku (z mých štěňat je to např. Amarok, Bady, Connie a Dat Šedý chlup). Jinak s tou vzdáleností atd. souhlasím naprosto se Saschiou, takže ve Tvém konkrétním případě bude asi byt lepší ale vůbec ne kvůli zimě .

Quote:
Originally Posted by lenkmack
Od kdy je mozne pejska fyzicky zatezovat ? Tesime se na spolecne kolo/bezky/lyze/turistiku... je tam nutnost kvuli HDD pockat ?
Vše už bylo řečeno. Jen tedy zobecnění. Přirozený pohyb a zátěž štěňátku neškodí. Musí to být ale vždy tak, že množství zátěže si reguluje sám pes. Pokud bude běhat volně po poli nevadí, ale pokud ho budu nutit klusat za mnou na kole, tak to už je něco jiného.
Pavel jest offline   Reply With Quote