View Single Post
Old 20-10-2011, 11:25   #45
Stela
Junior Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Smrček
Posts: 255
Send a message via ICQ to Stela
Post

Už při prvním příspěvku mi bylo jasné Romane, že to ty budeš řešit a Rudy se zastávat. Já se nazastávám ani jedné strany. Chyba je podle mě na obouch. Osobně bych svého psa nedala ani Rudovi, ani těm kikinám z útulku a p.Daušové už vůbec ne, ani plyšového !
Já věřím, že pravda je na obouch stranách, ale jeden řekne toto jeden ono a ve finále je to sestříhané. Spor si musí vyřešit sami. Jde o to, že pokud pes byl zdravý, mladý "jen kousal"(nevíme proč a za jakých okolností, jestli né ze strachu apod.) - neměli ho utratit pro uvolnění místa v kotci - Ruda je měl v prví řadě informovat, že to s ním po jeho nepůjde a jestli jej chtějí zpět a mohl se vyhnout celé této kauze - jeho problém by to už nebyl.
Ani nevíš proč to ten pes udělal - psa tam měli na fotkách kdy s ním byli i lidé bez košíku atd - pokud ten pes byl tak děsně agresivní a kousal - proč teda psa vyndali z kotce na vodítku bez košíku ? (proč to agresivní zvíře neuspali v kotci "za mříží" pro převoz).
Nelíbí se mi uspání takového zvířete a jak říká Lucka i nám na blbé střední veterinární škole vtloukali do hlavy, že ani veterinář nemá právo uspat zdravého psa !
Zdravý pes není agresivní sám od sebe - náš voříšek byl magor, vrčel, cenil zuby jen když jsi šel kolem - zatřepat s ním nebo zelehnout, jako s ČSV bylo nepředstavitelné - protože to ho ještě více rozzuřilo. a čím více jsi mu chtěl ukázat "dominanci a nadřazenost" tím více byl vzteklý. A vychovu měl stejnou jako moje poslušné feny čsv, které neublíží dítěti. Byl prostě cholerik - a po "zlém", " po psím" to s ním prostě nešlo - nejlepší byla ignorace. Než jsme náš problém stihli vyřešit, třeba umístěním na statek kde by byl na volno a nikdo ho nerušil a nic po něm nechtěl - tak bohužel zemřel (asi nádor na mozku). Hlídal si zřádlo ačkoliv o něj nikdy neměl nouzi, žárlil na lidi, psi byl zlý, ale dle nálady, pokud ležel na dvorku kde jsi ho pohladil, nebo mu hodil balónek byl zlatý, jen jsi po něm nesměl chtít aby přestal vrčet, když neměl náladu. Pokousal nás několikrát, ale protože jsme se mu to právě snažili vysvetlit, že to nesmí dělat.
Nikdy bychom ho neuratili vždy je nějaké řešení - i kdyby měl mimo kotec chodit doma a po zahradě s košíkem !!!
Nevím jaký NO byl, ale pokud to nebyl první pes, kvůli kterému muselo být uvolněné místo pro čistokrevného "hodnějšího psa" tak to není správné a je to hnus jestli se takto uspává více psů! Nevím od čeho tu potom Ruda je? většina agresivních psů jsou právě oni kříženci. Ale to je jiná kapitola. Vím, že problémových psů je hodně, ale není důvod je pokaždé utrácet, radši jim ho má vrátit (pokud mají zájem a nebo informovat, že je pro utracení a mít jejich souhlas).
NO nepokousal ani ty kikiny co se o něj starali - mimo to z kotce ho taky vytáhli bez košíku jen na vodítku a pána pokousal až po tom co se ho snažili uspat. Myslím, si, že psovi prostě Rudova převýchova nesedla a tak se bránil (tak jako náš voříšek). Měl ho vrátit s tím, že to nejde ( a přiznat, že prostě každý pes nejde změnit). A nechat ho v péči útulku. Mohl se tím celé kauze vyhnout.
Lepší je přiznat si, že pes nejde jeho převýchovou napravit, než ho dát utratit. Ať si to pak řeší majitel - pokud je zdravý tak za to ten pes nemůže!
Tím samozřejmě neříkám, že Ruda nikdy nikomu nepomohl, ale měl by tedy selektovat psi, kterým je pomoci a ty kterým on nepomůže a takovým kauzám se vyhnul a tím pádem psi by nemusel utrácet, ale řešil by si to útulek/majitel sám.
Stela jest offline   Reply With Quote