View Single Post
Old 16-03-2012, 09:15   #402
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Quote:
Originally Posted by pawmagdul View Post
a tak na bazie cytowanych tutaj ONków, to tak naprawdę purytanizm wzorcowy jakichść pseudo "guru" doprowadził do upadku .... no i jakoś tak ONki długowłose i białe dobrze się mają .... a na szczenięta tych "pracujących" (nie FCI) czeka sie 2 lata ....
Juz wiekszosc sie wypowiedziala na ten temat, ale jak slysze takie texty to mnie szlag trafia. Dlugowlose nie maja sie dobrze i to od dluzszego czasu. W domu mam przyklad, Jazon owczarek dlugowlosy, owszem piekny, charakter super, ale to raczej bardziej nasze zasluga niz hodowcy. Pewnie gdybysmy jednak z nim lazili po wystawach to zgarnial by swoje bo w czasach swej mlodosci dech zapieral i samochody zatrzymywal, ale co z tego skoro teraz ma 11 lat a juz nawet nie pamietam czasow kiedy nie dawalismy mu lekow na stawy, od 2 lat dostaje tez przeciwbolowe. Mi sie wyc chce jak Uro ledwie w skoku go noga musnie a Jazon juz leci na ziemie bo nie moze utrzymac rownowagi, tak slabe ma juz nogi. Hodowca Jazona juz nie hoduje owczarkow, ale widze go na wystawach z jamnikami, o tym tez moglabym sobie porozmawiac i takich jak on jest wiecej.
Ostatnio w Bydgoszczy na wystawie widzialam szczeniaka owczarka, to ze strachliwy to pol biedy, ale on tylkiem prawie zamiatal podloge, nie wygladalo to dobrze i nie chcialabym by Uro tak wygladal, a jesli nieodpowiednie osoby beda przy rasie kombinowaly, tak tez sie moze skonczyc.
Dodam ze w Bydgoszczy tez widzialam Urciowa babcie, Jolly, wiedzialam ze juz weteranka ale szczena mi opadla jak w domu sprawdziam ile ma lat, trzyma sie swietnie i mam nadzieje ze Smrodu w tym wieku tez bedzie w takiej formie. Dlatego cieszy mnie ze w wilczakach robi sie badania, cieszy mnie ze ktos wojuje, nawet jesli robi sie z tego syf i sa wielkie klotnie, mam przynajmniej swiadomosc ze sa ludzie, ktorzy chca bronic Urcia i inne wilczaki przed losem naszego Jazona.
To tyle dziekuje za uwage

Last edited by avgrunn; 16-03-2012 at 09:23.
avgrunn jest offline   Reply With Quote