View Single Post
Old 02-06-2012, 21:51   #72
anija
Junior Member
 
anija's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Lublin
Posts: 226
Send a message via Skype™ to anija
Default

Quote:
Originally Posted by makota View Post
Oj, ja akurat chyba lżejsze sumienie bym miała przytakując komuś na 'wilczura', czy 'doga alaskańskiego', niż przypadkiem powiedzieć o istnieniu takiej rasy jak CzW niewłaściwej osobie... już wiele razy powtarzałam swoje zdanie na ten temat - fascynat i tak znajdzie sposób, żeby się dowiedzieć co to za rasa. Natomiast półgłówek, który chciałby mieć wilka, nie wiedząc jakie są tego konsekwencje, z wiedzą , że jest rasa, która wygląda jak wilk może być... 'groźny'.
Nie twierdzę, że każdego należy traktować z góry i że każdy to idiota, ale niestety jest takich sporo, a po tym co się stało z husky po bumie na rasę, chyba wolałabym nie narażać wilczaków na to samo, gdyby to ode mnie zależało...
Uważam, że półgłówek który się "podjara" psami podobnymi do wilka też zrobi wszystko żeby się dowiedzieć co to za rasa i ją zdobyć i "przyszpanować" przed kumplami.. więc takie przesadne izolowanie rasy przed światem nie przyniesie raczej dużych efektów. Ja stawiam na edukacje i uświadamianie choć nie zaprzeczam, że to trudne i mozolne gdy ciemnej masy wokół sporo niestety.
__________________
BYSTRA BEDALIEL Wilczy Duch
anija jest offline   Reply With Quote