View Single Post
Old 15-02-2011, 16:34   #21
SARKA
Arimminum Kennel
 
SARKA's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Rimini
Posts: 1,230
Send a message via Skype™ to SARKA
Default

Quote:
Originally Posted by Pavel View Post
A dobře jsi udělala. Nesouhlasím naprosto se Šárkou !!! Jedno varle není žádná choroba nebo něco, co by psa znehodnocovalo. Navíc, alespoň já, si psa kupuju jako kamaráda a společníka a nikoliv jako poslední módní model, kde kontroluju, jak dobře jsou ušity švy. Myslím navíc, že chovatel v zemi, kde máme řízený chov, musí mít chovné páry schváleny poradcem chovu a tedy protože si nemůže volně vybírat, nemůže být právně poháněn k zodpovědnosti za eventuální nevhodnost spojení a z něj plynoucí vady a defekty. Ale to je jen právní pohled. Když matka porodí dítě, které ísto modrých očí bude mít zelené, tak ho taky nedá do kojeneckého ústavu, protože ona chce mít děti je modrooké. Psa si pořizuji se všemi riziky a možnými problémy, se kterými musím počítat. Pokud psa mám jen jako nářadí sportovní nebo výstavní a chci mít jistotu kvality, pak si nekupuji štěně, ale psa dospělého. Ale k těmhle lidem já nepatřím a doufám pevně, že jsou i na tomhle serveru v drtivé menšině.
Jiste Pavle,kdyz budu chtit psa chovneho koupim si psa dospeleho.O to tady prece nejde.Nesestouple varle neni skryta vada a proto seriozni chovatel by na ni mel upozornit prodavajiciho a sam dat stene za nizsi cenu.
__________________
Sarka Matrasova
www.lupocecoslovacco.it
SARKA jest offline   Reply With Quote