View Single Post
Old 28-03-2005, 09:00   #21
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default Re: Plot versus elektrika

Quote:
Originally Posted by Shadowrunner
Byl ale na nosné konstrukci, která byla upevněna k vrcholu plotu a v úhlu sklopená do zahrady.
To máš naprosto pravdu, takové řešení je dobré. Ale ne vždy Ti stavební úřad takovou konstrukci povolí. Především v dnešních novostavbách na krajích měst jsou přesně dané podmínky, jak mají ploty vypadat, jakou mají mít výšku apod.

Quote:
Originally Posted by Shadowrunner
Od té doby se pes ven nedostal. Pokud se někdo dostane dovnitř, ať si ho pes sežere. Pozemek je důkladně oplocen a stačí přidat cedule POZOR PES (Nekde jsem slyšela, že nesmíte použít ceduli POZOR ZLÝ PES, protože nesmíte mít zlého psa )
To je podléhání nesmyslným a nepodloženým legendám. Žádný zákon ani vyhláška v ČR už od dob první republiky neupravuje, jak má být zabezpečen pozemek, na kterém je pes. Zákon se o žádných dvojitých plotech, výbězích pro psa nebo cedulkách vůbec nezmiňuje. Zákon pouze obecně deklaruje, že pozemek má být zabezpečen "řádně". Mám takový dojem, že tu krásnou pohádku o povinných cedulkách "Pozor pes" vypouštějí jejich výrobci . Bylo by krásné, pokud by podobné cedulky stačily k tomu aby se majitel psa při případném napadení vetřelce zcela vyvinil. Ale bohužel tomu tak není ...

Quote:
Originally Posted by Shadowrunner
A jestli můžu přidat i svůj názor: Nesouhlasím s použitím elektřiny na jakékoli úrovni. Je samozřejmě mnohem jednodušší cvičit psa elektrikou, ale já bych ji nikdy nepoužila. Zvíře není stroj. Pokud jsem si promyslela, že jsem ochotna se psu věnovat a cvičit na zkoušky, raději mu věnuji k naučení cviku několik hodin navíc, než bych použila el.obojek. Dříve přece el.obojky nebyly a taky se cvičilo - a jak! Dnes se přechází na elektriku z mého názoru jen kvůli lenosti psovodů (a ne, že mne teď kdokoli pověsí na ohradník!! )
Trochu jsi mimo téma. Tady nikdo nikdy netvrdil, že používá elektriku k výcviku psa ?!?!? S elektrikou při výcviku, by asi s ČsV mnoho úspěchů nebylo. Téma se jmenuje "Jak na utíkání ?". Elektrické obojky ani k běžnému výcviku neslouží. Původně vznikly pro použití u loveckých psů (zkus se poptat myslivců, k čemu slouží a jaké metody se používaly před jejich využíváním ...).

Quote:
Originally Posted by Shadowrunner
Co se týče el. ohradníku, majitel by si měl uvědomit, že k čemukoli jinému se mu pes potom bude odmítat přiblížit.
V tom bych s Tebou nesouhlasil. Z vlastní zkušenosti vím, že v tomto směru nejsou problémy.

Pavel

PS : Velice se mi líbí i to, že v této diskuzi rozdává rozumy člověk, který psy má v bytě v činžáku a co se týká výcviku, tak ho možná někdy viděl v televizi. Ten jistě má bohaté zkušenosti a může fundovaně poradit, jak s elektrickým ohradníkem a jaké výcvikové metody používat a jaké nikoliv ... Myslíte, že je lepší, když ČsV je chován na zahradě obehnané elektrickým ohradníkem ale kde má možnost celodenního pohybu nebo jeho držení v bytě bez možnosti výběhu ?
Pavel jest offline   Reply With Quote