View Single Post
Old 01-02-2011, 19:47   #12
Anathema
Junior Member
 
Anathema's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Brno
Posts: 96
Default

Quote:
Originally Posted by Drummer View Post
Dobrý den, mám dotaz ohledně mého 8-mi měsíčního vlčáka. Asi posledních 14 dní se mi malý začal doma počůrávat v případě když něco provede. Většinou to probíhá že když třeba ukradne něco co nesmí tak když ho u toho nachytám všimne si že ho vidím a učúrkne si. není to vyloženě že se vyčúrá ale zůstane po něm loužička asi jako když Vám ukápne kafe z hrnku když spěcháte. Když se na něj podívám po tomto účurknutí a upozorním ho na to že nesmí počúrá se víc. Ale není to pouze v případě že něco vyvede už se mi asi 2x stal že si učúrknul když třeba vyskočil na postel pro hračku (na postel může normálně v ní s náma spí) tak vezme hračku do pusy učúrkne a uteče. Nedejbože že ho upozorním že nesmí to pak opět následuje počúrání větší. Na psa nepoužívám fyzické tresty, když mě opravdu naštve plácnu ho po zadku, ale spíše ho pošlu na místo a musí tam za trest nějakou dobu zůstat. Potřebovala bych poradit v čem je chyba. Nebo popřípadě myslíte že by to mohlo být v tomto období podchlazením? Jsem už z toho celkem smutná. Nikdy jsme s malým neměli sebemenší problém a vždy to byl naprosto spokojený pes. Jediné čím počúrání zastavím, je že pokud vidím že pes si učůrknul tak mu dám povel sedni a musí sedět do té doby než to uklidím.
Pejsek mně učurává úplně stejně, ale místo osmi měsíců je mu osm týdnů. Jsou loužičky a loužičky. Ty pravé loužičky dělá s přehledem tam kam má a takové to mimoděk ucvrnknutí jak popisujete občas zkrátka ukápne i tam kam nepatří. Dělá to úplně od miminka, zatím to nijak neřeším, věřím, že to časem přejde a nevidím v tom nějakou nemoc (vždycky si u toho alespoň malinko přičupne, takže ví, že čůrá). Ale kdyby měl už 8 měsíců, tak bych si asi pro jistotu k tomu veterináři zašla. Třeba jen značkuje? Ale to asi ne že
Nejspíš to u vás bude jen nějaká přechodná nevyrovnanost spojená s pubertou
__________________
www.bran.estranky.cz
Anathema jest offline   Reply With Quote