View Single Post
Old 26-10-2009, 21:39   #1
Rybka
Member
 
Rybka's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Stargard
Posts: 757
Default Potrzebuję pomocy w sprawie przepisów prawnych dot. utrzymywania psów w mieszkaniach

Witam.
Mam do Was gorącą prośbę. Mam nadzieję, że ktoś z wilczakowców będzie orientował się w temacie trzymania psów w mieszkaniach i pomoże mi w bardzo nieprzyjemnej sytuacji.
Otóż toczy się sprawa (na razie jest wszczęte dochodzenie) o znęcanie się nad zwierzętami (psami). Pewna osoba na bardzo małej powierzchni trzyma mnóstwo psów, które są bardzo zaniedbane, brodzą we wlasnych odchodach, są niedożywione, nieszczepione i generalnie sprawa jest uciążliwa dla otoczenia. Jest to mieszkanie w bloku (kawalerka). W tej chwili jest próba odebrania psów ale muszę znaleźć przepisy prawne, bądź źródła, które mówią o warunkach (szczegółowo) jakie trzeba spełnić aby zapewnić zwierzętom dobrostan.
Od razu powiem, że ustawa o ochronie zwierząt tą kwestię porusza bardzo ogólnikowo, a rozporządzenia dotyczące szczegółowych wymagań są opracowane tylko dla zwierząt gospodarskich, laboratoryjnych i jeszcze dla kilku grup zwierząt ale nijak nie mogę się pod nie podpiąć.
Chodzi o wydanie opinii posługując się jakimiś żródłami. Macie jakieś pomysły? Bo przeszukałam wiele stron, TOZowskich, DGM i nijak nie mogę niczego znaleźć.
Będę ogromnie wdzięczna za podpowiedzi bo nie ukrywam, że los tych burków bardzo mną wstrząsnął, a mam realną szansę im pomóc (jako biegły współpracujący z policją).
__________________
Rybka jest offline   Reply With Quote