View Single Post
Old 31-03-2010, 15:01   #14
Monika
Junior Member
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 346
Default

Quote:
Originally Posted by Hanka View Post
prosím kdo tedy chce napište mi email na adresu nahoře a závazně počet zvířat. Tedy jen lidi, kteří si jsou na 100% jistí a ne, že potom nedorazí (do Roudnice) a ostatní budou kvůli nim odebírat krev zbytečně.
Ale jak říkám, počkám pár dní, koli lidí se ozve a pak teprve vám dám vědět jestli se to uskuteční

Nechala jsem otestovat dvě svá zvířata, na jedno již dorazila faktura a konečná cena celé " procedury " vyšla na 3 900,- KČ. Zahrnuje odběr 4 ml EDTA, dokumentace, poštovné, bankovní převod a platba samotná. Faktura z Utrechtu nedorazila na 100,- EUR, ale na 123, 70 - EUR včetně jakési administrace a VAT - 19 %.
Pokud tedy píší 80,- EUR za hromadný odběr, bude konečná cena také jistě vyšší.

V zahraničí jsem se zúčastnila hromadného odběru krve a musím říci, že podobné akce působí stresuplně na některé jedince i bez odběru a tak bych se podobného " hromadného odběru v polních podmínkách " se svým zvířetem nikdy nezúčastnila. Také hrozí snazší záměna vzorků atd... Jistě je lepší dojít v klidu ke známému veterináři, v klidu vyplnit dokumentaci a spolu s kopií průkazu původu vše odeslat do Utrechtu. Myslím, že tak nebo tak to prostě něco stát bude, ale dávám přednost pohodě a klidu.

Monika
__________________
http://zmolu.vlcak.cz/
Monika jest offline   Reply With Quote