View Single Post
Old 26-05-2013, 22:50   #9
ravalah
Guest
 
Posts: n/a
Default

Diky za reakce.
Podnetu je pres den ode mne rozhodne vice pozitivnich nez negativnich. On taky neudela uvedene cinnosti kazdy den, ale treba obden nebo jednou za tri dny. Kdyz je hodny, tak ho chvalim jako blazen. Napriklad kdyz se vykadi na zahradu, tak dostane pamlsek a pochvalu a to i kdyz si ho vsimnu treba zrovna z okna, kdyz o mne nevi. Hracek ma spousty, ale proste ho za chvili nebavi.
S castecnym oplocenim zahrady (bylo by to cca 350m) prisel soused a pritelkyne by byla pro, ale to se zase nelibi mne. Kdyz bude chtit preskocit, tak preskoci. Uz jednou takhle utekl za pritelkyni, ktera sla s kocarkem na prochazku bez nej. On ten plot rozmotaval, protoze ho to v tu chvili bavilo, ne ze by chtel utect. Na to Halti se podivam, diky za radu.
Voditkem ted dostal za celou historii asi potreti, takze strach z nej mit nebude. Do kotce sel za trest asi po pate za ty 4 mesice, co ho mame.

Jinak s tim, ze nevi, za co je potrestan, s tim nemuzu moc souhlasit. To byste museli videt. Normalne se mnou beha kolem domu, kdyz nic neudela, nebo beha sam a kdyz prijdu a vidi me, tak ke mne radostne bezi, pomazlim ho, pohladim, pak se treba o neco pretahujeme..atd.atd. Pak se ale vykadi pred domem a i kdyz ja o tom jeste nevim a treba jen otevru vchodove dvere nebo prijdu z terasy jako vzdy, tak proste vidim razantni zmenu v chovani. Klopeni zraku, usi do zadu, uhybani pohledem a vyklizeni prostoru, kde to provedl. Proste tahle zmena nemuze byt diky memu potrestani, ktere v tu chvili ani v nejmensim nehrozi. Kdyz jsem ho nepotrestal nijak a tise jsem to sebral, tak to udelal druhy den znovu. Kdyz jsem ho potrestal, dal si pauzu delsi. Maximalne vydrzel nekalet kolem domu asi tyden. Co se trestu od psi matky tyka, videl jsem na youtube video, kdy fena CSV kousla male stene, aby ho korigovala v chovani. Kazdopadne i tak od tahani za kuzi za krkem pomalu ale jiste upoustim. Hrozne u toho vyvadi a ucinek to ma evidentne plusminus stejny jako placnuti pres zadek.

Kdyz s nim chodim na prochazky ja, tak to byva kolem tech 4km, je celou dobu na volno a lita kolem me, honime se, skace do vody sem a tam tak, ze vetsinou, kdyz prijdeme zpet, tak sebou flakne na terase a spi. Pritelkyne ho nepousti, protoze ji moc neposloucha, nemela kvuli miminu cas se mu venovat jako ja, tak je to pochopitelne, ze ji moc nebere jako pana. Ale tohle celkem chapu, na to si nestezuju a s tim jsem i pocital. Tady se mrknu na tu ohlavku.

Mam problem s tim "pri cinu". Dle vysvetleni vyse si podle mne uvedomuje, ze provedl vec, ktera se mi nelibi. Nicmene tyto cinnosti se daji velmi spatne odchytnout a kdyz se mi je konecne povedlo odchytnout a pokarat ihned, bylo to stejne marne. Proto se uz nesnazim tyto cinnosti primo vyhledavat just-in-time. Zmena by pro me byla prave ten obojek, snazil bych se ho mit porad pod dohledem, dokud by se to neodnaucil a co jsem cetl i od majitele csv, pochopi to pes celkem rychle. Vyhody - ja na nej nemusim rvat, coz ma stejne jen kratkodoby ucinek, nemusim ho trestat primo ja, ale trest by prisel prave vcas pri nevhodnem chovani odnekud "shury". Pro me by to nebyla vycvikova pomucka na povely, potrebuju se jen zbavit rekneme dvou, tri cinnosti, ktere obcas dela a pritom ho jedna z nich muze zabit. Lepsi dostat od obojku neprijemnou, nez od 230V smrtici, ne? Jinak premyslel jsem o nejakem malem psim hristi na zahrade, ted si hodne hraje s provazem, ke kteremu jsem privazal botu..tak se pretahuje se zahradnim domkem o botu.

Ty hodiny jste Sae nepochopila. To, co jsem napsal o tech dvou hodinach je to, co prave nechci delat. On je na zahrade cely den volne(800m2), nejcasteji 8:00-20:00, muze vsude, nikde nema zakaz. Jediny zahon, ktery tam zatim mame, je diky umelohmotnym zatravnovackam, do kterych se mu nechce chodit(blbe se mu v tom chodi), prozatim v bezpeci, ale nemuzeme to tak nechat naporad, vypada to jednak blbe a druhak pres to rostou kytky, ktere chceme.
Kazdopadne diky za postrehy i Vam.

Omlouvam se za ty slohovky, ale opravdu to chci ucinne resit, tudiz mozna uvadim fakta, ktera se mozna zdaji nedulezita.
  Reply With Quote