View Single Post
Old 02-09-2011, 14:11   #31
avgrunn
Senior Member
 
avgrunn's Avatar
 
Join Date: Mar 2011
Location: Trójmiasto
Posts: 1,756
Default

Odswieze watek, bo chyba musze zasiegnac juz porady tutaj. Problem ze Smrodem jest taki ze sie drapie, nie jest to drapanie non stop ale na tyle czeste ze da sie zauwazyc, o dziwo jak bylismy w Poznej postanowil sie nie drapac.

Drapie sie juz od dluzszego czasu, dotychczas nie martwilo mnie to zbytnio, bo zwalalam to na zmiane siersci. Do tego nie ma zadnych plackow, skora rozowa, zadnych ukluc, ugryzien, zadnych zmian na skorze i zadnych szkodnikow-wiem bo natretnie szukalam.
Dostawal na pchly, pozniej przeszlismy na obroze (choc mu zdjelam ostatnio zeby przetestowac czy moze ona go teraz nie uczula). Teraz znow wracamy do kropelek, i dostal od weterynarza ostatnio zastrzyk antypchlowy.

Warto chyba dodac ze ostatnio mlody mial problemy z tymi gruczolami okoloodbytowymi. Z tym juz powoli konczymy walke, ale mlody jakos mniej sie nie drapie-wiec nie wiem czy to to, bo niektorzy lacza te dwie sprawy.
Inny weterynarz zasugerowal jakas alergie na pchly, mowiac ze wystarczy ze jakas wredna mu usiadla (i podobo gruczolowy problem tez od tego) bo przeciez on non stop z obcymi psami sie leje. No ale dostal zastrzyk i wciaz nic.

Karma byla zmieniana, teraz ma white wolfa-kaczke, bo mu smakuje. Zastanawiam sie powaznie czy nie zaczac mu gotowac, jak to sie kiedys robilo. Nie wiem co robic wiecej, nie sadze zeby psy mialy natrectwa ale teraz to juz u niego tak wyglada. Drapanie wymowka na wszystko.

Moze ktos ma jakies doswiadczenia, bo przez weterynarzy zesmy przeszli a nie jestem zbyt chetna faszerowaniu go sterydami.
avgrunn jest offline   Reply With Quote