View Single Post
Old 20-04-2010, 22:02   #39
CDaniela
http://www.srdcervac.wbs.
 
CDaniela's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Unhošť - Nouzov
Posts: 1,313
Default

Quote:
Originally Posted by Bára View Post
Mě dnes zaujaly u ČV oči....jaké by měly být, žluté? Vždycky jsem si myslela, že takové hnědooranžové, jako jantar.

Co nechápu, to je třeba hodnocení očí Tajgy (Srdcerváči) jako světle hnědé...přitom mi připadá, že oči má jantarové a její potomci mají oči podobné a takové hodnocení nemají. To samé Drak Lupus Bohemia Genao - hnědé nebo ne?

Nebo nemám jen dobře vycvičený zrak? Kdy je ještě oko jantar a kdy už ne?
Kdy je oko jantar a kdy už hnědé se dost těžko odhaduje. Názory se různí. Tajga měla při bonitaci oči dle mého spíše světle hnědé, než jantarové. Pochází z rodiny, kde po otci a dědovi je téměř pravidlem, že oči věkem tmavnou. Dnes má oči hnědé. Její potomci mají oči od žluté (Amelie, Aine Kaia, Bludička, Black Sabbath) po jantarovou (ti ostatní) hnědé, nebo světle hnědé nemá dle mého zatím žádný. Barva oka se u většiny čsv věkem mění - tmavne, a to nemusejí být ani příslušníky této konkrétní linie.
V současné době vládne trend co možná nejsvětlejších až citronově (nebo vodově) žlutých očí, což dle mého ale není "ta správná" standardem požadovaná jantarová barva oka. Uznávám ale, že je líbivá a psu dodá požadovaný vlčí výraz. Sama se snažím vybírat Tajze vždy ženichy s co možná nejsvětlejším okem (mimo i jiné ukazatele pochopitelně).
__________________
Daniela


Last edited by CDaniela; 20-04-2010 at 22:24.
CDaniela jest offline   Reply With Quote