View Single Post
Old 24-03-2005, 10:57   #16
Ghost
Junior Member
 
Join Date: Jan 2004
Location: Praha-Východ
Posts: 74
Default

Ahoj,

máme doma malé čvčko (10 týdnů) a problém kotce nebo jiného "omezení" budeme muset taky řešit. Z principu jsem byl proti zhotovení kotce, protože jsem to považoval za zbytečné omezení pohybu psa. Probíral jsem to s několika chovateli a známými a musím říct, že se víceméně všichni shodují na následujícím.

Kotec psa neomezuje v případě, že je psovi věnována dostatečná pozornost. Není to myšleno tak, že se psem musí být člověk celý den, ale tak, že pokud se dá psovi možnost "vybití" energie po návratu z práce, nechodí se s ním ven pouze na venčení, ale na delší procházky hlavně pro zábavu psa, a obecně pokud se pes cítí členem smečky (ne jako odstrčený přítěžek), je kotec zcela pohodovým, bezpečným a nijak pro psa nevhodným řešením.

Dovedu si představit, že ne každý má možnost udělat kolem svého pozemku nepřekročitelnou bariéru a v takovém případě si myslím, že elektrický ohradník, který signalizuje a ne rovnou tluče, je optimální řešení.
Úplně jiná situace je podle mého u vícvikových elektrických obojků, kde je jejich použití podle mě nevhodné.

Mám ještě jednu poznámku jmenovitě k panu Kadlecovi.
Upozorňuji, že Vás osobně neznám (pokud jsme se náhodou nepotkali na nějaké akci). Plně respektuji Váš odlišný názor na použití ohradníku od jiných v této diskuzi a je v pořádku, že takový názor prezentujete (od toho vlastně takováto fóra jsou - k diskuzi). Vůbec ale nechápu Váš příspěvek ve smyslu osobních útoků. Pro jakékoliv osobní spory, neshody a antipatie kohokoliv s kýmkoliv Vám navrhuji založit k tomuto účelu vlastní téma (tuto možnost máte), ve kterém si do libosti vše vyříkejte. Další možností je zaslání soukromé zprávy, to ale jistě víte.
Myslím, že pro nás ostatní, které zajímá problém možného utíkání našich psů, je přínosnější diskuze k danému tématu.

Zdeněk "Ghost" Havlík
Ghost jest offline   Reply With Quote