Thread: Přivolání
View Single Post
Old 14-02-2011, 19:53   #31
Monika Edgamo
Edgamo
 
Monika Edgamo's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Jelenec
Posts: 19
Default

Ja mám na privolanie TRI rôzne povely, pri všetkých používam pamlsky, MUSÍ vedieť že ich mám, na jeho lásku ku mne sa nemôžem zatiaľ spolahnúť:
1. "pocem" (poď sem) - ten používam na nie veľkú vzdialenosť, "pocem" cvičím s nahnevaným, milým aj normálnym hlasom, tak aby reagoval za každých okolností, aj do budúcnosti, keď budem napr. naštvaná (na neho). Na "pocem" príde aj keď žerie mrtvolku, v podstate mi ju prinesie a vymení za pamlsok, pri "pocem" ho NIKDY nehreším, netrestám, vždy to musí byť pozitívne, nemusí predsadať, dám mu viac pamlskov za sebou s rôznymi intervalmi, voľno až na môj povel.
2. Špecifický výrazný piskot z mojej medzierky medzi zubami - ten je na večšie vzdialenosti, keď ho strácem z dohľadu, alebo je za kríkmi. Strašne silné hválenie už keď beží smerom ku mne, moja veľká radosť, nemusí predsadať, pamlsky tak ako vyššie, voľno až na môj povel.
3. "Ku mne" - len na pľaci kde cvičíme, v rámci výcviku poslušnosti, krásne vzorové prdsadnutie, očička musia čumieť do mojich, veľké úsmevy, pamlsky špecificky podľa druhu tréningu.

V lese chodí na 10 m Flexi, na voľno len v miestach kde je široký ďaleký rozhľad a v práci. Inak super ho vie privolať moja sučena, stačí keď zašteká a už je pri nej, ako to tá suka robí...a ani pamlsky namá, len ho stále sekíruje....
Monika Edgamo jest offline   Reply With Quote