View Single Post
Old 22-10-2011, 21:12   #58
Pavel
Moderator
 
Pavel's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,190
Send a message via Skype™ to Pavel
Default

Quote:
Originally Posted by Undertaker View Post
Za mě by se dala kupa času ušetřit tím, kdyby měli lidi psy na bonitaci líp připravený. Proč se některý psi měřej nadvakrát nebo natřikrát? Proč se někteří psi (třeba dneska) vzpínaj přiškrcený na stahováku na place i několik minut, než vzdají měření naprosto všichni? Nedokážu si představit, kolik dá potom majiteli práce, aby ho příště vůbec donutil jít do stejný situace... prostě bych to nekřečoval a pokud pes není na měření připravenej, odkládal bych to na jindy. Podle mě výsledky měření u psa, kterej je ztuhlej a zkroucenej jak paragraf nebo se ještě líp furt ošívá nevypovídaj naprosto o ničem, jsou jenom kvůli tomu, aby byly do statistiky a ještě líp se to pak několikrát přeměřuje, upravuje, jen kvůli tomu aby to sedělo. Takový výsledky jsou myslím k ničemu, je to jen čárka do seznamu.
Další co mě zaujalo, tak že v Německu na bonitaci chodí figurant v civilu. Celkem mi to přijde logický a posuzuje se tak lépe přirozená reakce a schopnost porovnání obyčejného civilisty s útočníkem. Chápu argument, že to je kvůli bezpečnosti figuranta, ale to by se dalo zajistit také tím, že bude povinnost mít u psa pevný obojek. Pokud se pevnost obojku nebude zdát, dá se použít klubovej. Odpadla by výhoda psů, kteří mají naučenou rakci na figuranta. Zase beru fakt, že povaha se hodnutí i z měření a skupinky.
Není nic jednoduššího, než využít své právo člena Klubu a navrhnout potřebné změny a opatření klubové konferenci. S Tvými argumenty naprosto souhlasím. Tedy kromě té schůze. Schůze po bonitaci, to už jsme si odzkoušeli po několik let a neosvědčilo se to, protože prostě nikdo není schopen říci, v kolik hodin ta schůze začne. Kdyžto pokud je schůze před bonitací, lze začátek bonitace určit s cca půlhodinovou přesností.
Pavel jest offline   Reply With Quote