View Single Post
Old 10-04-2011, 22:23   #19
sdivokoukrvi
Member
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 674
Default

Quote:
Originally Posted by Elsia&Benjamin View Post
Vzhledem k tomu, že u čsv není svod mladých povinný, tak je sice jistě chvályhodné, že se chcete svodu zůčastnit... Ale jinak bych jako majitel přemýšlela, zda je to AŽ tak chvályhodné a přínosné i s hárající čubou a zda svod mladých raději neoželím. Ona to pro uchovnění nepotřebuje, mě by nebavilo se někde pohybovat po okolí a nemít možnost svod a bonitaci ani sledovat. To už bych asi radši fenku nechala doma a na akci se jela podívat a popovídat s lidma - pokud je samozřejmě pro mě tohle jedna z věcí, proč na akce jako bonitace jezdím. Další aspekt je pro mě socializace psa - což u háravky nepřipadá příliš v úvahu. A samozřejmě samotný chovatelský akt svodu či bonitace - což mi přijde u háravky taky vůči ní trošku nefér - viz. jak bylo psáno výš jinými.
jako majitel feny bych se pod tohle i podepsala, když si uvědomím jak je Arya při hárání šílená, tak bych si to nelajzla, sama sem bonitovala v 18 měsících, protože sem počítala, že mi bude při jarní bonitaci hárat a měla sem ji už připravenou, tak nebyk důvod to odkládat
sdivokoukrvi jest offline   Reply With Quote