Thread: Plot
View Single Post
Old 24-01-2012, 14:00   #26
saschia
Member
 
saschia's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Location: Bratislava
Posts: 936
Send a message via Skype™ to saschia
Default

Ono treba brat do uvahy nielen toho jedneho psa, ale aj inych co budu na pozemku v buducnosti/obcas. Napriklad stenata, milovali ocumovanie narodov na druhej strane plotu, ale obcas sa rozhodli, ze to pojdu pozriet este viac zblizka, a musela som latat diery. Takze preto zasadne odporucam nepletene ploty ale tkane alebo zvarane, s dostatocne nizkou medzerou medzi podezdivkou (neviem ako sa to povie po slovensky) a samotnym plotom, moze byt aj neexistujuca. Ja som nas pleteny plot zo spodu nastavovala pasom vystrihnutym z tkaneho (ten zaroven prekryl diery v pletive), na steniatka to bolo dostacujuce, ale ked sa bude plot menit tak tam pojde rovno tkany a az po beton. Frei nastastie normalne diery netvori a ak nahodou zacne tak nam to susedia z panelaku hned referuju, ale aj tak je to otrava snazit sa znova spliest tie draty.

Eektricky ohradnik ma vyraznu nevyhodu, a sice ze kope aj ludi. To dat na plot, kam chodia male deti hladkat psika, a matky ma zlyncuju (opravnene). Nehovoriac o tom, ze psisko naozaj miluje kontakt s ludmi a psami cez plot, a vdaka tomu mame kopu strazcov psa aj steniatok, Frei je na okoli znama a oblubena a robi plemenu dobre meno.
__________________
Saschia
(Sasa Zahradnikova)
http://www.chiens-loup-tchecoslovaqu...ei-et-damon.ws
saschia jest offline   Reply With Quote