View Single Post
Old 10-05-2010, 19:28   #12
luculda
Junior Member
 
luculda's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 46
Send a message via Skype™ to luculda
Default

Quote:
Originally Posted by Stela View Post
Ahojky, napadlo mě docela se pozeptat kde kdo chová své vlčáky?
Zda pouze v kotci/zahrada nebo kotec/dům i zahrada, místnost v domě, v bytě v posteli atd. Pro své psy mám kotce. Zavírám je tam pouze na dobu nutnou, jinak s námi obývají dům a zahradu. Takže pokoud potřebuji něco zařídit mám je tam. Svoji starší fenu jsem zavírala i na noc, byla s námi dokud jsme nešli spát a pak šla se žrádlem do kotce. Po porodu a při odchovu byla s námi v domě, nechali jsme si štěně a pak jsme je po nějakém čase chtěli dát obě zase do kotců. Naše malá 6 měsíců, docela pobyt v kotci prvních 10 dní zvládala (trošku pokňukla a nic, ráno jsem je zase kolem půl 7 pouštěla), ale teď jsme byli na výstavě a spala s námi, byla tedy v kotci a pak spala s námi v chatce a teď hysterčí a v kotci být na noc nechce, vzhledem k tomu, že hysterčila docela dlouho, počkala jsem až se trošku uklidní (abych tam nešla v tu nejhorší dobu) a pak pro ni šla, jelikož bylo už půl 1 v noci a nedalo se to vydržet, odřela si celou nohu a 6x se pozvracela. Zajímá mě jak to máte ostatní ? Jestli pes spí doma, nebo jak.? Líbí se mi, že mohou přes den za námi domů, odpočívají s námi, ale chtěla jsem aby šli večer, až jdeme i my spát do kotce - dostanou tam žrádlo + nějakou kost,žebro na hraní a ráno je zase pouštím. Obávám, se, že jsem to tou výstavou pokazila tedy tím, jak jsem ji měla v kotci, tam samozřejmě kňourala jako všichni ostatní a pak si ji vzala do chatky. Jak ji mám zase naučit, aby v pohodě spala v kotci, sama tam není vedle má maminu? Napadlo, mě, že bych ji tedy teď nechala na noc doma a postupně bych ji přes den zase učila a pak ji tam zase zkusila např. za týden zavřít. Jídlo dostává jen tam a na dlouhé procházky taky chodíme, nvím co děláme špatně. Nikdo nespí a rveve mi to srdce, když tam tak vyvádí a mám strach, že si něco udělá viz odřená celá noha o kraj boudy a pořád skáče nahoru a domlů což pro klouby taky není nejlepší, taky nevím, jak se na to budou tvářit všichni sousedé, aby jim to za chvíli nevadilo.
Zajímá mě tedy, jak a kde jsou Vaši psi? pes noc/den atd.
Jak jste navykali na kotec ? (Máma naší malé si v pohodě zvykla), jak říkám, žrádlo dostává pouze tam. Ze začátku jsem tam s ní přes den bývala a pak teprve jsem ji tam přes den nechávala beze mě, mám to tak zase udělat, nebo ji nechávat na noc spát doma. ? jo ještě špatnou zkušenost nemá, vrací se tam ráda a nechá se zavřít, když nastartuji auto, řadši zaletí do boudy, než aby se mnou někam jela. Včera se v pohodě nažrala okousala i žebro, ale pak začala. Předtím spávala s námi v pokoji, né v posteli, ale na pelíšku na zemi, a někdy brzy ráno šla na balkón a někdy tam i několik hodin v noci spala. Mamina přechod ven zvládla zcela v pohodě, jen to naše štěně. Myslela jsem, že to pro ně bude nejlepší když můžou být od ráno cca 6:30 do 10-11:00 s námi a pak jen přespí v kotci, kde vidí c se děje atd. Ale malá je asi jiného názoru.
Díky za rady a zkušenosti.

Ahoj,
tak moji kluci jsou totální byťáci. Bydlí se mnou v jednom velkém bytě s koupelnou. Takže na mě pořád vidí a stejně se přesouvají. Do postele nesmí, v noci jsou okolo postele (někteří i pod). Kdybych měla baráček stejně bych je měla doma i v noci, jak by chtěli a když bych byla v práci tak bych je zavřela do nějaké místnosti. Mám totiž strach aby jim třeba někdo něco nehodil, nevylekal a tak. Je mi to příjemné, když jsou se mnou. Jsme jedna velká smečka, když chci pošlu je na místo když ne tak se zdržují okolo mě. Myslím si, že když má pes možnost být doma i venku, tak když je mu horko, tak si prostě jde ven n. mu to za tonestojí a „potí“ se doma za tu cenu že je se mnou.
S tím kotcem bych to asi moc neprotahovala, pokud byla zvyklá být v kotci a zvládala to, tak bych to neprodlužovala. Prostě bych ji unavila (nejen fyzicky), nakrmila, dala kost, řekla něco jako „dobrou noc“ a prostě odešla. Před tím bych se snažila kotec upravit tak aby bylo co nejméně příležitostí se zranit. Upozornila a poprosila sousedy o trpělivost, že ji učíte na kotec, obrnila se sama trpělivostí a prostě nepolevila, ikdyby padaly trakaře. Jak už se do toho jednou dám, nesmím polevit, ani žádné okřikování prostě IGNORACE nevyššího kalibru :-)Já jsem takhle učila Kamču, byl to děs ale za 3 dny to pochopil a držel klapačku :-) Pak sice z klece vyrostl (asi ve 4m), ale to je jiná kapitola.a to začal teprve „kdo z koho“. Po náročných 2 letech se to ale docela dá.
Myslím si, že u čsv musí být člověk opravdu extrémně důsledný, proto bych ji šupla do kotce co nejdřív ať si rychle vzpomene. Navíc tam má maminu, takže sama tam není. Zůstat někde sám je snad nejhorší fobie, co čsv mají, neboť i moji psi s tím občas vyrukují. Stačí abych šla jen s jedním a ostatní nechala doma (děje se to denně a fakt jen na 5 minut) stejně asi tak 1 minutu volají. Pak jsou zticha, ale neodpustí si to.
Kotec zhledávám jako obrovskou výhodu, když pes vyrůstá, neboť můj zdemolovaný byt by mohl vyprávět. Myslím si, že každé čsv musí od malinka trénovat, být někde sám i když ho třeba nechci nikde nechávat. Vždy se to může hodit, v podstatě to patří do základní výbavy u socializace štěněte. Kolikrát mě lidi nadávali, když jsem trénovala s tím ubohým vlčetem u obchodu, na nádraží, apod. Ale fakt se to vyplatí.


Takže tak ...


Mějte se moc hezky a držím palce


Bye Lucy@kluci
luculda jest offline   Reply With Quote