View Single Post
Old 09-08-2011, 08:08   #16
yzengrin
Member
 
yzengrin's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: CZ
Posts: 543
Default

Anathema: Chápu, jestli jsi včera chytala zatoulané zvíře, že Ti to v souvislosti s tím čsv nepřidá. Bohužel, takových případů je..nejen u psů, ale u všech zvířat (akorát se o nich tolik nemluví, protože nejsou zrovna tak oblíbená, nejsou to naši mazlíčci atd.). Nicméně mi často připadá,že tam kde je zvíře opravdu týráno, si toho nikdo nevšimne (nebo všimnout nechce), ale tam, kde se majitel stará, ale třeba ne zrovna tak jak si společnost představuje, se často udává za týrání. Tím neříkám, že je to zrovna Tvůj případ!! Často totiž třeba sousedi vidí, že soused se ke zvířeti chová tak a onak, ale "přeci je to soused!" ...musíme spolu vycházet..že:-(, tak se nic neříká..a pak to dopadá jak to dopadá.
Zrovna čsv jsou takoví koumáci, že jeden nikdy neví, co vymyslí. Kolik mi dalo práce kamarády přesvědčit, že kotec musí mít čelní stranu z rovných tyček a ne z kari sítě..Dodnes mi nevěří, že kari síť by nestačila a jsem jim za blázna.
Co se týče nezvládnutých psů apod., osobně si myslím, že podíl na tom má často majitel i chovatel. Majitel, který si chce pořídit zrovna toto plemeno protože je in/hezké/roztomilé/vypadá drsně...důvodů je spousta, a nepřizná si, že by na zvíře nestačil, že by mu mohlo vadit rozkousané oblečení atd. a často ani nechce slyšet o pravé nátuře daného plemene. A chovatel, který ne vždy mluví o plemeni zcela objektivně, o jeho kladech ale i záporech. Ale to už se zde rozebíralo.
I tak samozřejmě mohou se psem nastat nějaké těžkosti, ale ty se dají vždy řešit. Jde jen o to, jaké řešení si zvolíme.
yzengrin jest offline   Reply With Quote