Thread: KCHČSV ČR
View Single Post
Old 19-04-2006, 18:48   #13
alexa
Junior Member
 
Join Date: Jul 2014
Posts: 384
Default

K tomu co tady někteří, kteří se schovávají za jméno svého psa, plodí, se opravdu nemá cenu vyjadřovat. Takže snad jen poznámku k databázi. Pan Valášek předal těsně před vypnutím "starých" stránek klubu zálohu databáze na CD panu Maláškovi. Ten sehnal nový dočasný webhosting, použil svůj starší redakční systém a rozjel stránky nové (nyní už ale také staré). Po konferenci v Příbrami byla redakční rada nucena najít nový webhosting a přestat používat webdesign navržený p. Kadlecem. V souvislosti s tím přešla na nový redakční systém na jiné bázi. Zálohu databáze nebo stránek ale už nikdo redakční radě nepředal (aspoň o tom nevím, v té době jsem byl členem RR, takže bych to asi vědět měl). Vzhledem k tomu, že v RR pracují ve svém volném čase lidé různých profesí, jejichž primárním zájmem jsou psi a ne tvorba www stránek, bylo nutno najít člověka, který by od základu vytvořil a naprogramoval databázi novou. Protože se jedná o práci po večerech na souboru dat od několika tisíc psů (stará databáze, jak tady někdo napsal, vznikala roky) je nasnadě, že ji nelze vytvořit za den, ale ani za měsíc. Na databázi se pracuje, proto prosím členy klubu ještě o nějaký čas strpení.

Ještě poznámku k "lenosti" nové RR. Na nových stránkách vznikají např. galerie od základu znovu. Přesto když pošlu fotky RR, neobjeví se na stránkách sice hned, ale cca do měsíce tam už jsou. Také Zpravodaje vychází pravidelně včas. Staré RR (tzn. té, která fungovala do podzimu 2004, jsem poslal cca 10 fotek svých štěňat, a to opakovaně během jednoho roku několikrát - kromě jedné nebo dvou nebyly v galerii ani databázi zveřejněny. Také Zpravodaje vycházely vesměs se zpožděním. Přesto jsem to nikdy nepřičítal lenosti členů RR a nikde je za to nepomlouval, přičítal jsem to jejich pracovnímu vytížení a jejich snaze dělat přednostně důležitější věci, než je doplňování fotografií do galerie.

K dotazu na neplatiče - podobné zhodnocení za českou pobočku nemám (jsem členem moravské), výbor o zveřejnění jmenovitého seznamu dosud neuvažuje. Za roky 2002 - 2005 přišla jen moravská pobočka na poštovném za Zpravodaj (který byl zasílán i neplatičům) a poplatky na ČKS (rovněž hrazeny i za neplatiče) hrubým odhadem o více než 16000 Kč.

Karel Skoupý
alexa jest offline   Reply With Quote