View Single Post
Old 22-10-2011, 16:22   #1
Kometa
Junior Member
 
Kometa's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Jablonec nad Nisou
Posts: 153
Default Pes v kotci přes noc?

Potřebovala bych poradit
Dingovi bude za chvíli jeden rok a v kotci si zvykl poměrně rychle, bývá tam, když nejsme doma, nebo když přijdeme z procházky, aby oschnul a já si chvíli odpočinula, snáší to v pohodě. Když ho tam dáme večer, někdy trochu kňourá, ale taky žádná tragédie. K čemu jsme se ale zatím nedostali je, nechat ho tam v noci Jako malého prcka jsme ho tam nechtěli nechávat, dokud nebyl zvyklý tam být ani přes den, dokud nevydržel přes noc s venčením (upřímně, to nevydrží ještě do dneška někdy), pak zase incident se sousedkou, která nám vyhrožovala otravou (už se odstěhovala, zaplať bůh), atd... zkrátka tam ještě prostě v noci nebyl.
Když jsme nad tím tak uvažovali, usoudili jsme, že nám to vlastně celkem nevadí, že spí u nás doma. Přítel sice má pocit, že by tam tak nějak z principu měl být i v noci, navíc si na to zvykne a nebude mu pak vadit, když ho tam dáme večer a někam půjdeme. Na druhou stranu mě je docela příjemné mít ho doma, člověk ho má pod kontrolou (lidí jsou divní a kotec je bohužel vidět z ulice, i když je na druhé straně zahrady) a taky já mám větší pocit bezpečí doma.
Co je ale ten hlavní problém, k čemu směřuju, je zima. Totiž vzhledem k tomu, že je Dinouš skoro celý den venku (dopoledne trávíme na procházce, odpoledne spí v kotci a večer ještě většinou někam jdeme, o víkendech býváme celý den někde venku...), předpokládám, že pořádně nasrstí (u nás v horách bývají zimy tuhé, silný mráz) a nedovedu si představit, že pak bude spát ve 20°C na gauči... to se upeče
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli s tím máte někdo zkušenosti, že vám bydlí chlupáč napůl venku a napůl doma, jestli to snáší, nebo je pro něj lepší ho vyšoupnout na mráz napořád
__________________
www.jezek.vyjimecny.cz
Kometa jest offline   Reply With Quote